Beşiktaş’tan Arda Turan Atağı ve Diğer Gelişmeler

Barcelona’nın satış listesinde bulunan ve henüz geleceği ile ilgili henüz nereye gideceği belli olmayan Arda için en ciddi teklif Beşiktaş’tan geldi. Günün sıcak gelişmesi olarak gündeme düşen haberde, Çin’e gitmek istemeyen Arda’nın Milli takımdan yakın arkadaşlarının da forma giydiği Beşiktaş’a gelebileceği yönünde de duyumlar alınması bu ihtimali oldukça kuvvetlendiriyor.

Şenol Hocayla beraber ciddi bir çıkışı da yakalayabileceğini düşündüğümüz Arda, neredeyse 2 sezondur düzenli olarak forma giymiyor ve oyun temposu olarak da geçtiğimiz yıllara göre oldukçe geride.

Barcelona’dan Çin’e giderse, hemen hemen aynı şeylerin Arda için tekrarlanacağı söyleyebiliriz. Karakter olarak kaosu seven ve rekabet ortamında da daha iyi işler yapan Arda için Beşiktaş doğru bir tercih olabilir ancak Şenol Güneş’in bu oyuncuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmaması da bu haberle oldukça ters orantılı olan bir gerçeklik.

Çalıştırdığı takımlarda her zaman disiplinden yana olan Şenol Güneş’in Arda gibi zaman zaman disiplinsiz halleri olan bir oyuncuyla nasıl anlaşacağı da önemli bir soru işareti. Zaten böyle bir gelişme varsa en kısa zamanda diğer ayrıntılarıyla beraber gündeme düşecektir. Tabii bunun yanı sıra yaklaşık 1 aydır Aboubakar’a 10 milyon euro’luk rakamı ödemeyen Beşiktaş’ın Arda için kesenin ağzını açacak olması da ayrı bir konu.

Beşiktaş’ın bir diğer gündemi ise Portekizli Pepe. Oyuncuyla anlaşmaya yakın olan Kara Kartal, oyuncunun Konfederasyon Kupasından dönmesini bekliyor. Özellikle Fikret Orman’ın bu oyuncunun üzerinde ısrarla durduğunu da biliyor olmamız, bu oyuncunun transferinin bitmesiyle durumu da oldukça arttırıyor.

Pepe’nin alternatifi ise Barcelona’nın gözden çıkardığı bir diğer oyuncu olan Vermaelen. Oyuncu için görüşmelere başlayan yönetiminin, bu oyuncuyla da yakından ilgilendiği belirtiliyor. Pepe’nin maliyetine göre çok daha uygun olan oyuncu için de Şenol Güneş’in olumlu rapor vermesi, önümüzdeki günlerde bitecek olan stoper transferi için Beşiktaş’ın ciddi ciddi çalıştığını gösteren önemli bir konu.

Şampiyonlar Ligi’nde geçtiğimiz sezon özellikle savunma anlamında sıkıntı yaşayan Beşiktaş, görünen o ki, bu bölgeye Şampiyonlar Ligi deneyimi olan bir savunma oyuncusu alarak, daha kuvvetli bir 1.bölge hattı oluşturmak istiyor.

Konfederasyon Kupası’ndan Kamerun’un elenmesinin ardından Beşiktaş Aboubakar’la ilgili de artık bir sona gelecek. Oyuncunun sözleşmesini elinde bulunduran Porto ve Lorient’e yeni bir teklifle gitmeye hazırlanan Beşiktaş, iki kulüpten istenilen bonservis bedelinde biraz daha indirime gidilmesi talep edilecek. Bu kez de bu haberlerden olumsuz dönecek olurlarsa da hedefinde 3 forvet olan Beşiktaş’ın 1.alternatifi Newcastle de forma giyen Mitrovic olurken, 2.alternatifi ise Benficalı Jimenz ve son alternatifi de Monacolu Carillo olacak. Bu oyuncuları bonservisiyle almak isteyen Beşiktaş, her sezon bu tip sıkıntılar yaşamak istemeyeceği için böyle bir hamle uygulayacak.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna