Beşiktaş’ta Talisca Şifresi

Süper Lig’i bu sezon 4. Olarak tamamlayan ve bu alanda beklediğini alamayan Beşiktaş bildiğiniz gibi Avrupa’da daha çok ses getirdiği bir sezon geçirdi. Tabii durum böyle olunca kadroda olan oyuncular ve bu sene verimlilik gösterenler Avrupa’da transfer piyasasının içine dahil oldular.

Bunların başında da tahmin edeceğiniz üzere Talisca var. Benfica’dan 2 sene önce kadroya kiralık olarak dahil edilen oyuncu bu sene başında takıma tekrar geri dönebilirdi ancak sözleşmesinde bulunan madde gereği takımda kaldı.

Bu sene devre arasında da adı Premier Lig takımlarıyla gündeme gelen oyuncunun Milli takım durumundan dolayı önünde engel çıkması sebebiyle burada kalmıştı. Bunun üzerine de yaptığımız araştırmada İngiltere Futbol Federasyonunun özel izniyle zaman zaman oynacakları sonucuna ulaşmıştık, ki örnekleri de var.

Tabii bu durum Talisca için geçerli olur mu onu zaman gösterecek ama Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın toplantısında Talisca’nın devre arasında İngiltere’den bir takımla anlaştığını dile getirmişti.

Şimdi 31 Mayıs’a kadar süreç belli olacak ve eğer Beşiktaş, Benfica kulübüne 21 Milyon euroluk ödeme yaparsa oyuncuyu bonservisiyle alabilir ama yapmazsa oyuncunun hakkı Benfica’ya geçecek. Avrupa transfer piyasasında ciddi anlamda adı konuşulan oyuncuyu da Benfica satacaktır.

Beşiktaş içinse bir yol daha var. Talisca’ya 21 milyon euro verip sonrasında oyuncuyu 1,5 katına satmak. İngiltere Premier liginde talipleri olduğunu bildiğimiz oyuncuyla Roma’nın da ciddi anlamda ilgisi bulunuyor. Bu tercih Beşiktaş kasası için bir risk olabilir ama oyun tutmazsa Kara Kartal zarar edecektir.

Gelen haberlere göre de Roma kulübü ile pazarlık aşamasında olan Beşiktaş yönetiminin, oyuncuyu biz alalım size satalım gibi bir opsiyonu sunmakla beraber, Bruno Perez’i de almak isteriz şeklinde bir yaklaşımla masaya oturdukları biliniyor.

Tüm bunların dışında bir de forvet hattına transfer yapmak isteyen Beşiktaş devre arasında da görüştüğü ancak taraftar tepkisinden dolayı takıma kazandıramadığı Burak Yılmaz meselesini de tekrardan masaya yatırıyor. Bu konuda Şenol Güneş’ten olumlu bir rapor alan yönetimin görüşmeleri hızlandıracağı da yine Beşiktaş’ın gündeminde bulunuyor.

Beşiktaş’ta bir yandan da Tolgay Arslan paniği yaşanıyor. Bu sene özellikle Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir performans gösteren orta saha oyuncusuyla Roma ciddi anlamda ilgileniyor ve yine gelen haberlere göre de İtalyan kulübü resmi teklifi yapmış ancak Kara Kartal net bir cevap için biraz süre istemiş.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna