Beşiktaş’ta Sezon Hazırlıkları Devam Ediyor

Geçen sezon Cenk Tosun’u Everton’a gönderdikten sonra ciddi anlamda golcü sorunu yaşayan Beşiktaş, ne yaparsa yapsın oyuncunun ayrılışının ardından ortaya koyduğu hamlelerde bir türlü başarılı olamadı.

Önce Negredo hamlesiyle umutlanan Kara Kartal sonrasında Wagner Love ile daha da güçlendiğini düşünse de skor üretme konusunda geçtiğimiz sezonlara oranla daha çok pozisyona girmelerine rağmen sayılar bekleneni vermedi.

Hal böyle olunca da teknik direktör Şenol Güneş, hazırlık kampı kadrosuna Negredo’yu almadı. Henüz İspanyol oyuncunun menajerinden bu durum karşısında bir açıklama gelmedi ama sürecin pek de parlak geçeceğini söylemek yanlış olacaktır.

Mevcut kadrosuyla çalışmalarına devam eden takım da henüz transfere dair net bir hareket yok ve eğer kadro dışı bırakılan oyuncular satılmazsa veya takım içindeki oyunculardan giden olmazsa Beşiktaş’ın kadrosuna iyi bir oyuncuyu katması oldukça zor görünüyor.

Beşiktaş yönetimi de oyuncularla ilgili kiralama formülüne gitmek istese de iyi oyuncuların yüksek maliyetli durumları karşısında eli kolu bağlanıyor. Geçen sezon Swansea City’de forma giyen Bony için kulübüne kiralama artı satın alma opsiyonuyla beraber teklif gönderen Beşiktaş’a olumsuz yanıt geldi.

Tabii FİFA’nın mali konularda kiralama ücretlerini zarardan saymaması sıkıntılı olan takımları bu şekilde bir yola sevk ettiriyor olması bir anlamda olumlu bir durum olsa da artık oyuncuların sahibi olan takımlar için bu durum pek mantıklı olmamaya başladı.

Kadrosunda performansı yüksek ve kaliteli bir oyuncuyu gönderen ve bonservisini elinde bulunduran takım, bir kere o sene içerisinde oyuncusunundan faydalanamamış ve oldukça düşük bir maliyetle de elinden çıkarmış oluyor. Sonrasında da eğer iyi bir performans sergileyecek olursa belki ekonomik anlamda şanslı bir duruma geçebilecek seviyeye gelebiliyor ama bu bir risk. Bu durum gerçekleşmezse o zaman oyuncu takımına geri dönmüş oluyor. Ayrıca zaten performans anlamında ortaya iyi işler koyan bir oyuncuyu da kimse kiralamak istemiyor.

Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumda mevcut kadroda bulanan oyuncuların verimliliğini net bir şekilde arttırması gerekecek gibi gözüküyor. Bir de geçen sezon oynamayan Gökhan Töre eğer kendini bulacak olursa takımın bu sene yaptığı iyi transferlerden biri olacaktır.

Tam da bu noktada Beşiktaş’ın elinde önemli bir koz var. O da Hırvatistan Milli Takımında oynayan Vida. Takımıyla beraber çeyrek finale kadar yükselen ve oldukça başarılı bir performans sergileyen tecrübeli oyuncu için Avrupa Kulüplerinin, Beşiktaş’ın kapısını çaldığını biliyoruz. Beşiktaş’ta bildiğiniz gibi oyuncuyu bonservis bedeli ödemeden almıştı.

Bu performansın ardından Vida için ortalıkta dolaşan rakam 30 milyon euro civarlarında olduğu konuşuluyor. Bu rakamada bir transfer gerçekleşecek olursa Siyah Beyazlı takımın eli ciddi anlamda rahatlayacak ve işte o zaman kadrosuna takviye yapacak duruma gelecektir. Bu rakam Hırvatistan’ın finale çıkması durumunda ve hatta kupayı alması durumunda daha da artabilir. Muhtemelen Beşiktaş yönetimi de Vida’nın durumunu bekliyordur.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna