Beşiktaş’ta Şenol Güneş Sessizliğini Bozdu

Sezonun şampiyon olarak tamamlayan ve 2 sezonda üst üste 2.şampiyonluğunu yaşayan Beşiktaş’ın deneyimli teknik direktörü Şenol Güneş, yayıncı kurula yaptığı açıklamalarda, taraftarın yeni sezona dair birçok soru işareti gidermiş oldu.

Bu sene Beşiktaş formasını kiralık olarak terleten Aboubakar’ın önümüzdeki sezon ne olacağına dair sorulan soruda, Şenol Hoca oyuncunun yüksek bonservis maliyeti nedeniyle henüz durumun bir netliğe kavuşmadığını belirtirken, oyuncuyu yeni sezonda takımda görmek istediğini belirtti. Satın alma bedeli 10 milyon euro olan oyuncuya, Beşiktaş’ın bu rakamı asla ödeyemeyeceğini belirten Şenol Güneş, yönetimin böyle bir karar alması durumunda buna da saygı duyacağını belirtti.

Şenol Hoca bu açıklamayı yaptıktan sonra, bugün gelişen bir haberde Beşiktaş yönetimi, oyuncu için 5 milyon euro’luk bir teklifle Porto’nun kapısını çalmış ancak bonservisinin yüzde 70’ine sahip olan Lorient kulübünün de devrede olduğu bu transferde, bu rakama iki kulübün de ikna olması oldukça zor.

Beşiktaş’ın işi bu transfer döneminde diğer takımlara oranla çok daha kolay olacak. Sezonu şampiyon tamamlayıp ciddi bir gelir elde eden takım, bunun haricinde bir de Şampiyonlar Ligi’ne katılım parası alacak. Beşiktaş’ın diğer takımlara göre sezona geç başlayacak olmasını da oyuncu transferleri konusunda artı olarak değerlendirebiliriz.

Ayrıca sezon çalışmalarına da 1 ay geç başlayacak olan takım, diğer takımların sezona erken başlama durumunu da kendi lehine çevirecektir. Yani kısacası Beşiktaş’ta işler şimdilik oldukça yolunda.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna