Beşiktaş’ta Savunma Arayışı

Beşiktaş’ta da yeni sezon öncesi forvet hattına takviye yaptıktan sonra şimdi de sıra defans hattına geldi.

Medel ve Gustavo Gomez için bastıran Beşiktaş yönetimi, bu oyunculardan haber bekleyecek. Dün de yazdığımız gibi Şenol Güneş aslında Medel’in boyunun kısa olmasıyla ilgili problem olabileceğini yönetime iletmişti ancak şu andaki alternatif eksikliği durumuna bakıldığında eğer Medel ikna edilirse, bu transfer bitecek gibi duruyor.

Gomez içinde Serie A temsilcisi Milan’dan haber bekleyen yönetim, Milan teknik direktöründen gelecek haberi bekliyor.

Bir yandan da Vida’yla da teması bırakmayan Kara Kartal, D.Kiev’le olan temasını da devam ediyor. Tabii burada Kiev’in Şampiyonlar Ligi’ne katılamaması Vida’nın Beşiktaş’a gelme oranını da oldukça artırıyor.

Tüm bu ihtimaller düşünüldüğünde açıkçası Beşiktaş’a en faydalı isim Vida olacaktır. Güçlü fiziğiyle dikkat çeken oyuncunun ayaklarının da iyi olması Pepe’yle iyi bir uyum sağlayacağı anlamına geliyor.

Sezon öncesi ilk ciddi sınavını Konyaspor karşısında veren ve Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıyan oyuncuların formsuz olması Beşiktaş’ı ilk maçlarda etkileyecek gibi duruyor. Muhtemelen bizim tahminlerimize göre takım ilk 5 haftanın sonunda form bulacaktır. Tabii burada savunma merkezinin halledilmesi en önemli kısım. Bildiğiniz gibi tüm Avrupa da olduğu gibi Süper Ligi’de de savunma merkezinin önemi oldukça büyük.

Ligin ilk haftasında sahasında Antalyaspor’u konuk edecek olan Beşiktaş’ta çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna