Beşiktaş’ta Sağ Kenar Sıkıntısı

Beşiktaş’ın sağ beki Gökhan Gönül’ün sakatlığının ardından Siyah Beyazlı takım çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu bölgede önce asıl pozisyonu olan sol bek olan Adriano denenmiş ancak beklenen performansı sergileyememişti.

Sonrasında Beck’i bu pozisyonda deneyen Şenol Hoca, bu oyuncudan da istediği verimi alamayınca, oyuncuyu tekrardan yedek kulübesine çekmiş hatta geçtiğimiz günlerde de oyuncu Stutgart’a satılmıştı.

Milli arada bu bölgede Necip’i deneyen Şenol Hoca, bu pozisyon için Necip’i de yetersiz bulunca, yönetim Şenol Hoca’ya Juventus’ta kadroda düşünülmeyen Lichtsteiner’i alabileceklerini hocaya iletti. Bu konuda son sözü ise Hoca söyleyecek.

Tabii burada asıl konu Beşiktaş Şampiyonlar Ligi için kurduğu kadroyu UEFA’ya verdi. Bu durumda da Juventus’tan oyuncu alınsa bile Ocak Ayı’na kadar sadece lig maçlarında oynayabilecek. Beşiktaş’ın asıl sıkıntısı ise Şampiyonlar Ligi olduğu için, İtalyan basınına göre bu transfer de nemli adımlar atılmış olsa da, Siyah Beyazlı yönetim bu durumu rafa kaldırabilir.

Kasımpaşa da sürpriz bir kararla kadro dışı bırakılan Adem Büyük, bildiğiniz gibi Beşiktaş’ın alt yapısından yetişen bir oyuncu. Bu gelişmenin ardından da n alanda takıma alternatif bir takviye yapması beklenen Siyah Beyazlı yönetim, takıma Adem Büyük’ü katarsa kimse şaşırmasın.

30 yaşındaki oyuncu geçen sezon 30 gol ve 7 asistlik bir performansla ligi bitirmişti. ön alanda yerden ve havadan iyi olan oyuncunun da Beşiktaş’a sıcak baktığı gelen haberler arasında. Negredo’nun şu anda istenilen seviyeye ulaşamaması ve bir sürede bunun bu şekilde gideceğinin belli olması, Kara Kartal cephesi için nemli bir hamle olabilir.

Beşiktaş’ın sağ kenar oyuncusu Gökhan’ın da en kısa sürede sahada olması bekleniyor. Bu nedenle Beşiktaş her ne kadar bu konuyla ilgili adım atmak istese de bu konuda biraz daha bekleyebilir. Tabii bu konunun bu kadar ön plana çıkmasında Quaresma’nın da payı var; çünkü oyuncu buraya kadar gelinen süreçte henüz istenilen noktaya ulaşmadı ve sadece hücumda etkili olmaya çalışan deneyimli kanat oyuncusunun geri gelmemesi de arkasında oynayan oyuncuları sıkıntıya sokmuş oluyor.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna