Beşiktaş’ta Lens’ten Açıklamalar

Geçen sene Fenerbahçe’de forma giyen ve Hollandalı teknik direktör Dick Advocaat’la beraber iyi bir grafik yakalayan Lens, sezonun bitmesiyle birlikte Sunderland’ın yolunu tutmuştu.

Bir süre Fenerbahçe’ye gelecek mi yoksa Ada’da mı kalacak söylentilerinin ardından devreye Beşiktaş’ın girmesiyle soluğu Siyah Beyazlı takımda alan oyuncu, bu sene geçen seneki performansını mumla aratıyor.

Şenol Güneş ise oyuncuyu oynatabileceği pozisyonda genelde kararını Babel ve Quaresma’dan yana yapıyor. Bu kararda bu iki oyuncunun yüksek performansı da etkili oluyor.

Quaresma demişken hemen ayrı bir parantes daha çıkararak söylemekte fayda var; milli arada Fas’ın konuğu olan Portekiz, Q7’nin son dakikalarda yaptığı asistle oradan galibiyetle döndü.

Lens’e tekrar geri dönecek olursak, oyuncu eğer hatırlayacak olursanız kupada oynanan Fenerbahçe maçında sahada yer almış ve oldukça etkisiz bir performans sergilemişti.

Buna ragmen kadroda başka bir alternatifi bulunmayan Şenol Hoca, Q7’nin aldığı cezalardan sonra oyuncuyu oynatmaya devam etmek zorundaydı ve öyle de yaptı.

Ligin kalan 8 haftalık diliminde muhtemelen Q7’nin cezası bitine kadar sahada yer alacaktır. Sonrasında ise tekrardan yedek kulübesinde yerini bulacak ancak bu sene oyuncuyu diğer oyunculardan ayıran en büyük farkı ise formsuz olması. Büyük ihtimalle de yönetim de oyuncuyla 2022’ye kadar yaptığı anlaşmadan dolayı pişmanlık duyuyordur. Bu durumu avantajlı bir şekle dönüştürmenin yolu ise oyuncuyu Doğu’ya satmak olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna