Beşiktaş’ta İşler Karıştı

İç transferde kiralık oynayan oyuncuların işini bitirmek isteyen yönetim, Aboubakar’la ilgili ciddi bir çıkmaza girdi.

Porto ısrarla istediği 10 milyon euro’luk gibi rakamdan aşağı inmeyeceğini iletirken, Aboubakar’da Şampiyonlar Ligi dışında oynayan hiçbir takıma gitmeyeceğini Porto’ya iletirken, Çin’e gitmeyi de asla aklına getirmediğini de sözlerine iletti.

Bunun üzerine de Beşiktaş’ın eli çok daha kuvvetlendi ve muhtemelen Porto bu transfer için indirim yapacak ancak bir de oyuncunun bir kısmına sahip olan Lorient kulübünün de işin içinde olması ortalığı karıştırıyor; çünkü iki tarafında ikna olması halinde bu transfer gerçekleşecek.

Beşiktaş ise bu durumda şimdilik Porto’yu devre dışı bırakıp, Lorient kulübüyle masaya oturmanın peşinde ve oyuncuyu bu sene de kiralayıp seneye bu oyuncuyu bonservisiyle beraber almayı teklif edecekler.

Buradan olumsuz bir haber alırsa Beşiktaş’ın yeni gözdesi Aleksandar Mitrovic olacak. Tosic’in de Sırbistan Milli Takımı’nda arkadaşı olan 22 yaşındaki golcü için Newcastle kulübüyle görüşülecek.

Bir de bu sene fazla forma şansı bulamayan ve devre arasında Çin’den kiralanan Demba Ba ve bonservisini elinde bulunduran kulübü arasında problem çıkması ve alacaklarını tahsil edememesi bu oyuncunun transferini de sıkıntıya sokabilir.

Demba Ba eğer Çin kulübündeki alacaklarından vazgeçerse, Beşiktaş’a transfer olacak ve 2 yıllık sözleşmeye imza atacak gibi duruyor ancak orada yüklü miktarda alacağının olması ve Demba Ba’nın da buna karar verecek olanın kendisi olması, işleri her iki taraf için de karıştırdı.

Beşiktaş’ın süre verdiği oyuncu en kısa zamanda Beşiktaş’a olumlu ya da olumsuz bir haber vermek zorundaki, Siyah Beyazlı yönetimde forvet hattındaki alternatifleri ona göre belirlesin ama bildiğimiz kadarıyla Beşiktaş Demba Ba’yı istiyor.

Noxwinden 350TL Bonus + 5TL Bedava Bonus