Beşiktaş’ta Günler Kısılıyor

Beşiktaş’ta forvet transferini tamamlamak için artık son düzlüğe girdi. Siyah Beyazlıların gündeminde ise 3 isim var. Gignac, Negredo ve Soldado. 

Şu ana kadar geldiğimiz sürece baktığımızda ise bu 3 isimden birinin olmama ihtimalini de olabilir; çünkü bu meselenin henüz bitmemiş olması ve Beşiktaş’ın da bu pozisyona alınacak oyuncu için acele etmemesi stratejisini geçtiğimiz dönemlerde de görmüştük.

Yani transferin son gününe kadar Beşiktaş çalışmaya devam edecektir. Gignac konusunda kulübü Tigres’in yüksek bonservis bedeli istemesi sebebiyle sıkıntılar aşılamıyor. Gündeme yeni giren Negredo’ya Premier Lig’den başka takımların istemesi nedeniyle oyuncu aklının karışık olduğu konuşuluyor. Soldado’da ise kiralama formülüne gitmek isteyen Beşiktaş, oyuncunun kararını bekleyecek.

Yani sürece baktığımız zaman Beşiktaş’ın önünde ciddi bir karar aşaması olacak gibi. Tabii bu durumun sadece Beşiktaş’la alakası da yok. Burada oyuncuların tercih durumları da oldukça önemli olacak.

Savunma konusunda da sıkıntılar yaşayan ve Pepe’nin yanına uyum sağlayacak kaliteli bir oyuncu arayışına giren Beşiktaş’ın bu bölgedeki problemlerini de halletmesi gerekiyor. İspanya’da oynanan hazırlık maçlarında özellikle savunmada alarm veren Beşiktaş’ın bu bölgeyi çözememesi halinde, hem iç sahada hem de dış sahada sıkıntı yaşama olasılığı oldukça yüksek gibi duruyor. Gerçi buraya çare olarak Şenol Hoca, orta sahada kullandığı Necip Uysal’ı monte etmeye çalışsa da ve geçen senede zaman zaman bu pozisyonda görev alan Necip’in geçici olarak burayı dolduracağını biliyoruz ancak uzun bir süreçte bu bölgenin ağırlığını kaldıramayabilir.

Beşiktaş’ın asıl bombası ise Sunderland forması giyen Lens konusunda yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de kiralık olarak forma giyen ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle Fenerbahçe’nin bu sene kadrosunda olmayan Hollandalı futbolcu, Beşiktaş’a oldukça yakın. Siyah Beyazlı takımla 3 senelik sözleşme imzalayacağı iddia edilen oyuncunun. Önümüzdeki hafta İstanbul’a geleceği bu transferin %90 bittiği de konuşuluyor.

Hem sağ tarafta hem de sol tarafta oynayabilen oyuncu eğer Kara Kartal’a gelirse Beşiktaş’ın 3.bölgede daha da güçleneceği rahatlıkla söyleyebiliriz.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna