Beşiktaş’ta Golcüler Suskun

Şu anda 50 puanla Galatasaray’ın 4 puan gerisinde şampiyonluk yarışını devam ettirmeye çalışan Kara Kartal’da geçtiğimiz senelere oranla özellikle skor üretme anlamında ciddi sıkıntılar olduğunu biliyoruz.

Bu sene Cenk, Negredo, Love üçlüsüyle gol arayan Beşiktaş’ta devre arasında takımdan ayrılan Cenk Tosun ilk yarıda sadece 8 kez fileleri havalandırmıştı. Tabii Cenk bunun yanı sıra Avrupa’da Beşiktaş’ın işini oldukça kolaylaştırmıştı.

Sonrasında satılan oyuncunun yerini Love ile doldurmaya çalışan Beşiktaş, bu hamlesi konusunda pek başarılı olamadı ve oyuncunun da bekleneni vermemesi sonucu skor üretme anlamında Şenol Hoca’nın işi daha da zorlaştı.

Tabii bu durumu sadece oyuncuya bağlamamakta gerekiyor. Oyun seviyesini geliştiren Beşiktaş’a geçtiğimiz senelere oranla takımların daha fazla savunma yapıyor oluşu ve Avrupa maçlarının ardından bazı oyuncuların ilk geldikleri döneme göre daha fazla maç seçiyor olmaları da bunun basilica sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilebilir.

2014-2015 sezonunda Gomez sezonu tam 19 golle kapatırken, Cenk sonradan oyuna girdiği maçlarda 6 gollük bir katkı yapmıştı. Tabii o zaman Siyah Beyazlı takımın orta sahası da makine gibi işliyordu ve özellikle lig maçlarında takım daha çok istiyordu.

Şimdi kalan 8 maçlık dilimde Şenol Güneş ve öğrencilerinin mesaisi muhtemelen bunun üzerine olacaktır. Bir de Haziran’da başlayacak olan Dünya Kupası öncesi bazı oyuncuların performanslarının artma ihtimali de yine Beşiktaş’ı olumlu yönde etkileyebilir.

Bunların başında da Talisca geliyor. İlk kez bu ara dönemde milli takım kadrosuna dahil edilen oyuncu eğer Dünya Kupası kadrosunda olursa kendisi için bir ilk olacak. Oyuncuyla ilgili gelen bilgilere göre de Benfica’nın Roma ile anlaştığı ve sezon sonunda eğer Beşiktaş 21 milyon euro vererek oyuncu almazsa, Talisca doğrudan Roma’ya gidebilir. Bakalım gelişmelere ne gösterecek ama Beşiktaş’ın nu konuda sıkıntı yaşayacağı kesin gibi duruyor. Şu anda zaten tek bir oyuncuya kulübün 21 milyon euro verme gibi bir durumu yok.

Yine sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Oğuzhan Özyakup içinde sözleşme şartlarını sunan yönetimin topu artık Oğuzhan’a bıraktığı ve oyuncudan gelecek habere göre hareket edeceği de yine Beşiktaş’la ilgili gelen bilgiler arasında yerini aldı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna