Beşiktaş’ta Geri Sayım Başladı

Beşiktaş yarın oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 2.ön eleme karşılaşması için Faroe Adalarına dün gitti. Bu karşılaşmayla birlikte sezonun ilk resmi maçına çıkacak olan Beşiktaş’ta muhtemelen heyecanda tavan yapmış durumda olacaktır.

Maç kadrosuna Tolga, Gökhan, Necip, Medel, Orkan, Lens, Babel, Dorukan, Fatih, Larin, Mustafa, Negredo, Love, Caner ve Adriano’dan oluşturan Şenol Güneş, Gökhan Töre, Oğuzhan ve Quaresma’yı dahil etmedi. Muhtemelen bu üç oyuncu İstanbul’da oynanacak olan karşılaşmaya saklanacak. Tabii yarın bu mücadeleyle ilgili geniş bir değerlendirme yapacağız ama şunu belirtmekte fayda var ki; o da Beşiktaş’ın rakibine oranla çok daha iyi bir kadroya sahip olduğu. Bunu da deplasmanda bile olsa doğru kullanacak olursa, Siyah Beyazlı takım ilk karşılaşma için oradan olumlu skoru alıp dönecektir.

Şu anda doğal olarak Kara Kartal’ın gündeminde yarın oynayacakları maç olsa da, yönetimin bazı oyuncuları satmış olması takımı kadro anlamında biraz zorlayacak gibi duruyor. Belki hamle olarak diğer takımlara göre çok daha pozitif işler yapmayı başaran Beşiktaş’ın bir de doğru transferleri yapması durumda o zaman diğer takımlarının önüne geçmesi de çok zor olmayacaktır.

Fabri’nin Fulham’a gitmesinin ardından artık o bölgede bir boşluk oldu ve öncelikli olarak bu kısmı doldurması gereken Beşiktaş yönetiminin Bursaspor’un kalecisi Harun’u bitirmesi halinde olumlu bir işe imza atmayı başaracaklarını şimdiden belirtmiş olalım ancak bu oyuncu içinde kesenin ağzını açmış olalım.

Harun’un yanı sıra Arsenal’de 3.kaleci konumuna gerileyen Ospina içinde düğmeye basan Beşiktaş, bu oyuncu içinde önce kiralama yoluna giderek nabız yoklayacak.

Beşiktaş’ın en güvendiği kale ise Hırvat stoper Vida. Dünya Kupası’ndan geç döndüğü için şu anda tatilde olan oyuncuyu Şenol Güneş’te UEFA Avrupa Ligi listesine dahil etmedi. Bu da birazcık kafaları karıştırdı tabii. Artık Vida’nın satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Oyuncunun da gitmek istediğini zaten net bir şekilde bildiğimiz için, Vida’dan gelecek maddi güçte doğrudan kaleci, stoper ve oyun kurucu için ayrılacak.

Bu durum Beşiktaş’ta kayıp yaratacak gibi gözüküyor olsa da, işin aslına bakıldığında Siyah Beyazlı takımın oldukça mantıklı hamleler yaptığını söylemek de fayda var. Çoğu zaman satılacak oyuncuları takıma kazandıran ve bunun içinde fedakarlıklar yapan yönetim, zamanı geldiğinde de oyuncuları elinden değer kazandırarak çıkarıyor. Sonuç olarak bu da gün sonunda Beşiktaş’ın işine yaramış oluyor.

Şampiyonluğa oynayan diğer tüm takımların mali krizleri düşünüldüğünde belki Beşiktaş, yıldız oyuncu getiremiyor ama finansal olarak dengede kalmayı başarıyor. Bu da uzun vadeli süreçte başarı için oldukça önemli bir adım.

Beşiktaş’ta bir diğer gelişmede Portekizli oyuncu Pepe özelinde yaşanıyor. Oyuncuya Premier Lig ve Portekiz Liglerinden talipler olduğu her gün yazılı ve görsel basına düşüyor ancak şu anda Şenol Güneş’in stoper pozisyonunda alternatifsiz olması nedeniyle bu duruma yine sıcak bakılmadığı da gelen haberler arasında.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna