Beşiktaş’ta Devre Arası İçin Kollar Sıvandı

Bir yandan Süper Lig’i bir yandan da Şampiyonlar Ligi’ni devam ettirmeye çalışan Beşiktaş şu ana kadar gelinen süreçte durumu iyi yönetti dersek yanılmış olmayız.

 

Sezona sıkıntılı bir başlangıç yapmış olsa da durumu sonradan toparlamayı başaran Şenol Güneş ve öğrencileri özellikle Şampiyonlar Ligi’nde elde edilen olumlu sonuçların ardından mental olarak gelişim gösterdi ve bir de üzerine Galatasaray’ın son dönemlerdeki formsuzluğu eklenince kendini zirveye atmayı başardı.

 

Kara Kartal’ın bilindiği gibi en büyük sıkıntılarından biri olan savunması için ara dönemde takviye yapması bekleniyor ve bunun içinde listenin tepesinde olan isim Vida. Bildiğiniz gibi sezon başında bu oyuncuyla temas kuran ancak kulübünün belirlediği yüksek bonservis ücretinden dolayı bu transferi sezon başında gerçekleştiremeyen Beşiktaş, 31 Aralık’ta sözleşmesi bitecek olan oyuncuyla prensipte anlaşmış ve bunu da kağıda dökmüştü. Şimdi oyuncu 31 Aralık’ta Beşiktaş’a bedelsiz olarak gelecek.

 

Tabii bir yandan da D.Kiev oyuncuyu bırakmak istemiyor ancak yapılan prensip anlaşması gereği oyuncu Beşiktaş’a gelmekten vazgeçerse, Beşiktaş’ın kasasına yine para girmiş olacak. Yani kısacası Kara Kartal oyuncuyu her yönden kilitlemiş durumda. Muhtemelen de bu transfer gerçekleşecek ve Beşiktaş savunmasına önemli bir takviye yapmış olacak.

Şampiyonlar Ligi’nde Bundesliga temsilcisi Bayern Münih ile eşleşen takımın özellikle Almanya da oynanacak olan ilk karşılaşmada bu oyuncuya fazlaca ihtiyacı olacaktı. Hava toplarında ve bire bir pozisyonlarda atletik özellikleriyle dikkat çeken oyuncu bu nedenle ara transfer döneminde Beşiktaş’ın en iyi hamlelerinden birisi olacaktır.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna