Beşiktaş’ta Bonservisler Can Yakıyor

Son 2 sezondur Süper Lig’i şampiyon bitiren Beşiktaş, kadrosunu güçlendirmek için elinden gelen çabayı göstermeyi devam ediyor ancak Siyah Beyazlı yönetim elini kime atsa, maliyetini can sıkıyor.

Savunmaya özellikle Şampiyonlar Ligi için transfer yapmak isteyen Beşiktaş, Marcelo’nun da takımdan ayrılması gibi bir durumunun söz konusu olduğu için bu pozisyona iyi bir oyuncu transfer etmek istiyor.

Bunun için D.Kiev’de forma giyen Hırvat stoper Vida için girişimlere başlayan Beşiktaş, oyuncunun istediği rakamı duyunca, bu transferi de askıya alma gibi bir pozisyona girdi. Oyuncu için 9 milyon euro isteyen D.Kiev cephesi, bu rakamında altına inmeyi pek düşünmüyormuş. Hali hazırda Aboubakar için de 10 milyon euor gibi bir rakam nedeniyle, bu oyuncu konusunda da adım atamayan yönetimin önümüzdeki günlerde bazı oyuncuları bonservisleriyle satıp, yol ayrımına gitmek istediğini de biliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Rhodolfo’nun satışından 1.4 milyon euro gibi bir rakamı Kara Kartal kasasına koymuş olsa da, henüz iyi oyuncular için ekonomik olarak güçleneceği bir duruma gelmedi. Bu nedenle de Milosevic, Beck, Gökhan İnler, Veli, Aras, Pektemek ve Pedro Franco gibi oyuncuları satış listesine koymak isteyen Beşiktaş’ta önümüzdeki günlerde peş peşe ayrılıklar yaşanabilir.

Transferler için başka bir çözümü ise Oğuzhan Özyakup üzerinden aşmayı planlayan Beşiktaş yönetimi, 25 yaşındaki milli oyuncuyu isteyen Sevilla ve Roma takımlarına henüz net bir yanıt veremedi. Bu oyuncunun bonservis bedelini de bu şartlarda belirleyemeyen Siyah Beyazlı takım, Roma’dan gelen 11 milyon euro’luk teklifi de az bularak, İtalyan ekibine iletti.

Muhtemelen yukarıda saydığımız oyunculara ek olarak, Oğuzhan’dan ciddi şekilde kazanç sağlamak isteyen yönetimin Oğuzhan için 15 – 20 milyon euor arasındaki bir rakama ikna olabileceği konuşuluyor. Rakam bu seviyeye çıkarsa, o zaman Beşiktaş diğer oyunculardan gelecek rakamlarla da kadrosuna aynı kalitede oyuncular katabilir.

Aboubakar konusunda da henüz net bir girişim sağlayamayan yönetimin bir dönem Beşiktaş forması da giyen Burak Yılmaz’la yeniden ilgilendiğini de biliyoruz. Çin’de forma giyen Burak’ın da Türkiye’ye dönmeye sıcak baktığını, son oynanan Milli maçta kendi ağzından duymuştuk ancak Burak’ın gelmesine taraftarların pek sıcak bakmaması, bu transferi de sıkıntıya sokabilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna