Beşiktaş’ta Beklenmedik Gelişmeler

Sezonun en büyük kupası olan Süper Kupayı Beşiktaş’ın kaybetmesi, Beşiktaş’ta az da olsa gündemi değiştirdi. Maç kaybetmenin yanı sıra Kara Kartal’da beklenen oyunun ortaya konulmaması bu tartışmaların başını çekiyor.

Son 2 sezondur bir türlü aradığı stoper merkezini bulamayan ve bu pozisyonda sürekli değişikliklere giden Kara Kartal, bu sezonda eğer transfer dönemi bitmeden burayı dolduramazsa sıkıntı yaşayacak gibi duruyor.

Tabii bu sezon Marcelo’nun çok ciddi bir performans göstermesinin ardından oyuncuyu Lyon’a kaptıran Beşiktaş, burayı Pepe’yle doldursa da Portekizli savunma oyuncusunun tek başına buradaki denklemleri çözemeyecek olması, Kara Kartal’ın bu bölgeye de yeni bir takviye yapma olasılığı artıyor.

Bu pozisyonda zaman zaman oynayan ve bununla doğru orantılı olarak zaman zaman da etkili performanslar çizen ancak bazen de sınıfta kalan Tosic, buradaki durum halledilene kadar çözüm için Şenol Güneş tarafından bu bölgeye çekilebilir. Deneyimli teknik adamın bir diğer alternatifi ise Necip Uysal gibi duruyor.

Geçen sezon Fenerbahçe’de forma giyen ancak Sarı Lacivertli takımın bonservis konusunu halledemediği için yeni sezonda takıma katamadığı Lens’i renklerine bağlayan Beşiktaş, lig öncesi önemli bir transfere imza atmış oldu.

Kara Kartal’ın kanat organizasyonlarını işleten Babel ve Q7’nin maçın bazı dilimlerinde oyundan düşmesi, 3.bölgedeki organizasyon durumunu sıkıntıya sokuyordu. Bu transferle bunu çözmeyi planlayan Beşiktaş yönetiminin bu hamlesi burada yaşanan aksaklığı da çözecek gibi duruyor.

Konyaspor maçının 2.yarısında oyuna dahil olan ve ileriuçta Cenk Tosun’la beraber forma şansı yakalayan yeni transfer Cenk Tosun’un iyi anlaşması sonrasında, bu hafta iki oyuncunun da ilk 11’de sahaya çıkacağının göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Zaten içerde oynanacak olan karşılaşmalarda Şenol Hoca’nın normalde tercih etmese de bu şekilde oynayacağını rahatlıkla tahmin edebiliriz. Bunun bir başka nedeni ise henüz lisansı çıkmayan Talisca’nın oynama durumunun henüz netlik kazanmaması.

 

BONUS: 700TL 'YE KADAR 200%
Oyna
Süper Kupa maçında da Benfica’nın oyuncunun belgelerini göndermemesi sebebiyle çıkmayan lisansı yüzenden forma giyememesi beraberinde başka bir durumun olma olasılığını da artırmıştı. Bu konu ise günden güne büyümeye devam ediyor. Hatırlayacak olursanız sezonun açılış kampına geç katılan ve bir süre adı Prömiyer Lig takımlarından olan Man United ile anılan oyuncunun transferi, İngiltere’nin kendi kurallarından dolayı gerçekleşememişti.

Ortaya atılan iddiaya göreyse yetenekli sol ayağın hala gitme şansı olduğu için ve Beşiktaş da oyuncunun ödemesini Benfica’ya yapmadığı için, Portekiz temsilcisi oyuncunun belgelerini göndermiyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bu haberi yalanlarken; böyle bir durumun olmadığını ve sözleşmede yer alan maddelere göre de oyuncuyla ilgili tüm alınacak kararların ellerinde olduğunu da söyledi. Ortaya atılan bir diğer iddiaya göre de Talisca’nın gitmesi durumunda Kara Kartal Portekiz temsilcisinde hem bir savunma oyuncusu hem de üstüne para teklifi edecek gibi duruyor.

Tabii Benfica’nın bunu kabul etmesi ise oldukça zor bir ihtimal olacağından dolayı, Talisca belki bu hafta da forma giyemeyebilir ancak bir sonraki hafta muhtemelen sahadaki yerini alacaktır.

Beşiktaş’ın savunma için ilgilendiği bir diğer aday olan Şilili oyuncu Medel’e Şenol Güneş’ten veto geldi. Boyu ortalama bir savunma oyuncusu için kısa olan Medel transferinin de bu nedenle askıya alındığı Beşiktaş’ın bugünlük son gündemi oluşturuyor.

Kombine Bahislerinize 10.000TL İade

10 Dönüş hediye!