Beşiktaş’ta Aboubakar Bilmecesi Devam Ediyor

Şu ana kadar Kamerunlu oyuncunun transferi konusunda herhangi bir gelişme kaydedemeyen Siyah Beyazlı yönetim, her gün oyuncuyla ilgili değişik gelişmelere imza atıyor.

Porto’nun istediği rakama bir türlü ulaşamayan Beşiktaş, en son Portekiz ekibinin istediği rakam olan 10 milyon euro’dan 4 milyon euro düşürerek, fiyatı 6 milyon euro olarak belirledi ancak bu rakama da Porto’nun yanaşmaması Beşiktaş açısından ciddi bir sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.

Porto’nun da mali sıkıntı içerisinde olması ve bazı oyuncularını satacak olması, aynı zamanda da Aboubakar geri istiyor olması, Beşiktaş yönetimine iletildi. Porto, oyuncuyu bir sezon daha kadroda tutarak önümüzdeki sezon daha yüksek bir bedele satmak istiyor.

Tabii bu şekilde bir planlamanın Porto açısından doğru olduğunu söylemek gerekir. Bu sene de Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olan Kara Kartal muhtemelen bu sene daha iyi bir çıkış sergileyecektir. Aboubakar’ın da geçen sezon uyum sürecini çabuk atlattığını düşünecek olursak, bu sene daha verimli bir sezon geçireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz sezon İngiltere Prömiyer ekiplerinden West Ham United forması giyen ancak sınırlı sayıda maç oynayan Gökhan Töre de sezon başında Beşiktaş’a geri dönecek. Bu sezon Gökhan’dan da ekstra performans bekleyen Şenol Güneş eğer oyuncudan istediği performansı alamazsa, muhtemelen tekrardan başka bir takıma yollanabilir.

Tabii Gökhan Töre’nin kalitesini tartışmaya gerek yok ancak geçen sene neredeyse hiçbir karşılaşmada forma giyemeyen Gökhan’dan performans beklemek biraz hayal olabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna