Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi Sürprizi

Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde yer aldığı grupta, Porto, Leipzig ve Monaco’yu geride bırakarak gruptan namağlup olarak çıkmayı başaran Beşiktaş, dün son 16 turu kura çekiminde Bundesliga temsilcisi Bayern ile eşleşti.

B.Münih’te PSG, Celtic ve Anderlecht’in olduğu grupta 15 puan toplayarak bir üst tura katılmaya hak kazandı. Şampiyonlar Ligi’nin diğer eşleşmelerinde Juventus – Tottenham, Porto – Liverpool, Sevilla – Man United, Real Madrid – PSG, S.Donetsk – Roma ve Chelsea – Barcelona takımları eşleşti. Tabii burada oynanacak olan bazı karşılaşmaların erken final olacağını da belirtmek gerekiyor.

Şampiyonlar Ligi’nde ilk maçlar 13-14 – 20-21 Şubat, rövanşlar ise 6-7 ve 13-14 Mart tarihleri arasında oynanacak. Beşiktaş ilk maçını 20 Şubat Salı Günü deplasmanda, rövanşı ise 14 Mart Çarşamba İstanbul da yapacak.

Tabii tarih yaklaştığında hem Beşiktaş’ın maçını hem de Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan diğer karşılaşmaları enine boyuna değerlendireceğiz ancak Beşiktaş’ın işinin çok zor olduğunu şimdiden belirtmemiz gerekiyor. Şu anda hem kadro bakımından hem de oynana oyun bakımından üst seviyelerde olan Bavyera temsilcisi özellikle iç sahada Beşiktaş’ın fişini çekmek isteyecektir. Beşiktaş’ın zaten dikkat etmesi gereken karşılaşma ilk maç olacak. Buradan beraberlik, İstanbul da işi başka bir boyuta getirebilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna