Beşiktaş, Vida’yı Sonunda Bitirdi

Sezon başındaki transfer döneminde uzun süre konuşulan Vida, bugün Beşiktaş’la resmi imzayı atarak artık Kara Kartal’lı oldu.

Aslında Beşiktaş oyuncuyu çok daha önce kadrosuna katmak istemiş ancak oyuncunun D.Kiev’le sözleşmesinin bitmemesinden dolayı bu transferi gerçekleştiremedi. D.Kiev bu süreçte oyuncudan para kazanmak için ancak Beşiktaş bu kez oyuncunun sözleşmesinin sona ermesini bekleme kararı almıştı.

Bu sürede de oyuncuyla ön anlaşma imzalayan Beşiktaş yönetimi bu nedenden dolayı da oyuncuyu çok daha önceden bitirmiş oldu. Savunmada agresif oyun tarzı ve hava toplarındaki başarısıyla dikkat çeken deneyimli oyuncu Siyah Beyazlı takıma katkı sağlayacaktır.

Beşiktaş’ın önemli gündemi Vida olurken, bir yandan da Şampiyonlar Ligi’nde aynı grupta yer alan Leipzig’in, Beşiktaş’ın orta saha oyuncusu Tolgay Arslan’a talip olması, bu konuda da Beşiktaş’ı hareketlendirdi.

Şampiyonlar Ligi’nde ki elde edilen başarıda öne çıkan oyuncuların başında gelen Tolgay’a gelen teklifin de normal olduğunu belirtmek gerekiyor ancak Cenk’in transfer olması ihtimalinin ardından Kara Kartal bu oyuncuyu da kaybetmek istemeyecektir.

Beşiktaş’a gelen bir başka transfer teklifi de Mustafa Pektemek’e geldi. Süper Lig de Konyaspor’un başına geçen ve henüz takımı istediği yere taşıyamayan Mehmet Özdilek’in, ön alanda yaşadığı sıkıntıyı gidermek için ısrarcı olduğu ve Pektemek’in de oynamadığı için bu transfere sıcak baktığı belirtildi.

Tabii Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısı Avrupa’da da dikkat çekti ve doğal olarak oyuncularıyla ilgilenen kulüplerin sayısı da bir hayli artmış oldu. Bunlardan biri de Talisca. geldiği günden bu yana sürekli olarak başka takımlarla ilgili spekülasyonların da içine girdi. Hala da devam eden bu durum ne zaman bitecek pek değil ancak Benfica, oyuncusunu geri alıp satmak istiyor. Bunu yaparken de başka bir yıldızı olan Rafa Silva’yı bedelsiz olarak Beşiktaş’a vermek istiyor. Bu tür konularda ağır ve mantıklı davranan yönetim, bakalım bu konuda nasıl bir yol izleyecek?

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna