Beşiktaş Vida’ya Adım Adım Yaklaşıyor

Uzun bir süredir stoper arayışında olan ve bu konuyu da D.Kiev’de forma giyen Hırvat oyuncu Vida ile çözmeye çalışan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi kuralarının ardından Kiev’e bir çıkarma daha yapacak.

Şu ana kadar oynanan maçlarda ciddi olarak savunmada sıkıntı yaşadığı gözlenen Kara Kartal’ın, bu pozisyona mutlak bir oyuncu alması gerekiyordu.

Tabii burada asıl sıkıntı Vida’nın bonservis bedelindeki yüksek rakamlardı. Ortalama 10 milyon euro rakam biçilen Hırvat oyuncu bu rakama takılıyor ve adım atma şansıda ortadan kayboluyordu.  Oyuncunun sözleşmesinin Ocak Ayı’nda bitecek olması ve bu şekilde olursa da bedavaya gitme durumu, Beşiktaş’ın iştahını kabartıyor ancak o tarihe kadar Beşiktaş’ın çok ciddi maçları olacak ve bu oyuncuya mutlaka ihtiyaçları var.

Beşiktaş’ta bu durumda oyuncunun kulübüne para teklif ederek, aslında Kiev’i de avantajlı duruma sokmaya çalışıyor ancak Kiev’in bu ne şekilde yaklaşacağı şimdilik soru işareti.

Tabii bu transferin de yukarıda yazdığımız nedenlerden dolayı bitme olasılığının da oldukça fazla olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tüm bunların yanı sıra hafta sonu oynayacağı zorlu Bursaspor maçı için hazırlıklarına devam eden Kara Kartal da bu hafta kadro değişikliği de yaşanabilir.

Daha önce oynanan karşılaşmalarda yeni transferler arasında olan Lens ve Negredo forma giyemiyordu ancak hücum hattında sıkıntı yaşadığını düşünen Şenol Güneş, takip ettiğimiz kadarıyla hafta içi yapılan idmanlarda bu iki oyuncuyu as takımla oynatarak, saha içinde değişikliğe gitmeyi düşünüyor.

Haftanın en zorlu maçlarından biri olacak olan bu müsabakanın tüm ayrıntıları yarın burada bulabilirsiniz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna