Beşiktaş, Vida için Yollara Düşüyor

Beşiktaş’ın Milli Takım arasına girdiğimiz bu dönemde özellikle savunma hattında problem yaşayan Beşiktaş, bu sorunu en kısa sürede çözmeyi hedefliyor.

D.Kiev’de oynayan ve Ukrayna temsilcisinin Şampiyonlar Ligi’ne veda etmesinden sonra takımdan ayrılmak isteyen Vida’yla ilgili Başkan Fikret Orman, tüm gücüyle çalışıyor.

Milli ara bitene kadar oyuncuyu bonservisiyle takıma kazandırmak isteyen Beşiktaş’ın takıldığı engel oyuncunun bonservis parası. Ocak Ayı’nda kulübüyle olan sözleşmesi bitecek olan Vida’nın kulübü oyuncudan daha fazla para kazanmak istiyor ancak Beşiktaş’ta 4 ay sonra bedavaya alacağı bir oyuncu için kesenin ağzını açmak istemiyor.

Gelişmeleri takip ettiğimize göre bu transfer kısa süre içinde bitecektir; çünkü Kiev tarafı da artık az da olsa para kazanmak isteyecektir.

Beşiktaş’ı asıl bekleyen sıkıntı ise kulübede bekleyen oyuncuların durumu. Bildiğiniz gibi transfer döneminde Medel, Negredo ve en sonunda da Lens’i kadrosuna katan Siyah Beyazlı takım, tahmin edeceğiniz üzere bu oyuncuların hepsini oynatmak için aldı ancak şu ana kadar oyuncular maçlara yedek olarak çıktı.

Son oynanan ve Beşiktaş’ın galibiyetiyle biten Bursaspor karşılaşmasında oyuna girmeyen Medel teknik heyete tavır alırken, oyunun son bölümlerinde oynayan Tolgay Arslan da maçın ardından eşyalarını toplayıp stadyumdan ayrıldı.

Bu durum belki tam konuşulmuyor ama bu böyle devam ederse ilerleyen dönemlerde bu konu Beşiktaş’ın başına çorap örecek gibi duruyor.

Tabii Avrupa’da mücadele eden takımların asıl fikstürleri Milli Takım arasından sonra başlayacak. Oyuncuların ilk 11’de sahaya çıkmak için tavır alması takımın olumlu durumda olduğunu gösterir ancak bu dengeyi Şenol Hoca’nın iyi ayarlaması gerekecek. Fikstür yoğunlaştığında da kadroda bulunan tüm oyunculara sıra gelecektir.

Milli arada da boş durmak istemeyen Beşiktaş, 2 Eylül’de Kayserispor ile kendi sahasında hazırlık maçı oynayacak ve Süper Lig’in 4.haftasını beklemeye başlayacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna