Beşiktaş, Timsah Avında!

Spor Toto Süper Ligde haftanın kapanış maçında Bursaspor, Beşiktaş’ı kendi sahasında ağırlayacak ve iki tarafında kazanması gereken karşılaşmada Bursaspor oyun anlamında tutunacak bir şeyler ararken, konuk ekip Siyah Beyazlı takımın ise aklında sadece Başakşehir olacak.

Bu hafta kendi sahasında Gençlerbirliği’ni 2-1’lik skorla geçerek maç fazlasıyla Beşiktaş’ın önüne geçen Başakşehir’in, Siyah Beyazlı takımın bu maçı kaybetmesi halinde zirveye oturacak ve ipleri o zaman kendi eline almış olacak.

Beşiktaş kazanırsa da zaten olan süreç devam etmiş olacak ancak Bursaspor için ayrı bir dinamikten daha bahsetmemiz gerekiyor. Timsahlar Kayseri’nin bu hafta kazanmasının ardından 15.sıraya gerilediler ve şu anda düşme hattıyla puan farkı 8 ve kalan 4 maç eğer Bursaspor için sıkıntılı geçecek olursa, Bursaspor lige veda edecek. Rizespor ve Gaziantepspor takımlarından biri de Bursaspor’a katılmış olacak.

Bildiğiniz gibi Bursaspor ve Beşiktaş arasındaki rekabetten dolayı, iki takımın arasında oynadığı karşılaşmalar genelde yüksek tempoyla geçmiş ve gol açısından da verimli karşılaşmalar oynanmıştır. Bursaspor’un son zamanlarda yaşadığı sıkıntılar ve ligden tamamen kopmalarını göz önünde alırsak ve Kara Kartal’ın da buraya büyük bir ciddiyetle geldiğini düşünecek olursak, Beşiktaş zaten maçın favorisi olarak sahaya çıkmış oluyor.

Bursaspor ilk yirmi dakikalık dilimde direnç gösterse de sonrasında Beşiktaş’ın tempolu oyununa dayanamayacaktır. Bu akşam Bursaspor’un lehine alınacak her skor sürpriz olur.

İki takım arasında oynanan son 10 karşılaşmanın 8’inden galip çıkan Beşiktaş, rakip kaleye toplam 20 gol göndermiş. Bu 10 maçlık süreçte 7 kez de 2,5 üstü sonuçla maçlar tamamlanmış. İki takımdan biri erken gol bulduğu takdirde son 3 haftada kalesinde 16 gol görmüş bir takımın bu maçı alt bitirmesi gerçekçi gelmiyor. Bahis tercihleri Beşiktaş ve gollerden yana olabilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna