Beşiktaş Sona Yaklaştı

Sezon bittiğinden beri neredeyse forvet oyuncusu olan Aboubakar’la yatıp bu oyuncuyla kalkıyoruz ancak Kamerunlu oyuncuyla ilgili hemen hemen her hafta yenilecek olan transfer teklifleriyle ilgili artık Beşiktaş’ın da bir son yaratması gerekiyor.

Oyuncu konusunda bu kadar ısrarcı olan yönetiminin Şenol Güneş nedeniyle bu şekilde bir bekleme modeline gittiği de perde arkasında konuşulan bir diğer konu. Takımı tanıyan ve kendisinin de tanıdığı bir oyuncu ile yola devam etmek isteyen Şenol Güneş, yeni hücum oyuncusu alındığında başına geleceklerin farkında.

Bir kere oyuncunun takıma uyum ve adaptasyon sorunu ile beraber Şenol Hoca’nın sistemine uyum sağlayıp sağlamayacağı konusu da muamma olacak. Bu nedenle de 2 sezondur forvet hattına golcü hazırlayan Şenol Güneş, muhtemelen bu sezon da böyle bir şeyin içine girmek istemiyor.

Aboubakar konusunda takımın bu kadar ısrarcı olmasının tek sebebi bu olsa gerek; çünkü oyuncuya ödeyecekleri maliyete 10 kere hücum oyuncusu almışlardı.

1 Temmuz da sahaya inecek olan Kara Kartal’ın önünde bu süreçten yurt dışı kampına kadar hücum oyuncusu işinin çözülmüş olması gerekecek, ki böyle bir durum gerçekleşmezse işte o zaman yurt dışı kampında oyuncu olmayacak.

Aboubakar’ın alternatifi olarak düşünülen Llorente, Gignac ve Bacca gibi oyuncularla da en kısa sürede görüşmelerin başlayacağı konuşuluyor. Forvet hattında ise Cenk Tosun’a da yurt dışından talipler olsa da, takımda kalacağı konuşuluyor. Şenol Hoca’nın da zaten bu oyuncuyu bırakmak isteyeceğini düşünmüyoruz.

Forvetin bir diğer alternatifi olan Mustafa Pektemek ise takımlar birlikte 1 Temmuz’da ki idmanlara çıkacak ve Şenol Hoca da bu oyuncuyla ilgili son kararını verecek ancak muhtemelen Mustafa geçen sezon olduğu gibi Süper Lig ekiplerinden bir tanesine kiralanacak ya da satılacaktır. Mevcut kadroda forma bulma şansı oldukça az. Mustafa gibi henüz takımdaki geleceği belli olmayan bir diğer isim olan Ömer Şişmanoğlu’nun da durumu şu anda belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz sezon da oldukça az süre alan oyuncunun da Antalyaspor’a gideceği konuşuluyor.

Beşiktaş birkaç gündür gündeminde olan oyuncu ise sizin de bildiğiniz gibi Pepe. Portekizli oyuncu konusunda yoğun çaba sarf eden Siyah Beyazlı yönetimin, bu oyuncuyu isteyen PSG’yle de ciddi bir yarışın içine girdiği gelen haberler arasında. Marcelo gibi oyunu okuyan ve güçlü fiziğiyle dikkat çeken bu oyuncuya partner olarak eğer Pepe kadroya alınırsa, Beşiktaş o zaman savunma hattında da farklı bir seviyeye gelecek.

Diğer gelişmeler kadar olmasa da, durumu konusunda her gün yeni bir iddianın ortaya atıldığı Talisca’nın yeni sezon öncesi ücretine zam istediği konuşuluyor. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın en iyilerinden biriş olan oyuncu için Siyah Beyazlı kulüp, muhtemelen kesenin ağzını açacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna