Beşiktaş Sıkıştı!

İspanya’daki hazırlıkları sürdüren Beşiktaş, 2.etap kampında sona yaklaşmak üzere. Yoğun sıcak altında kamp çalışmalarını sürdüren ve aslında kampı iyi geçirip önemli bir sakat veren Beşiktaş, sıkıntılı bir sürece girdi.

Stoper pozisyonunda görev yapan ve Şenol Güneş’inde zaman zaman forma şansı verdiği Atınç Nukan, önemli bir sakatlık geçirdi ve en az 5 ay sahalardan uzak kalacak. Bu gelişmeyle beraber zaten stoper pozisyonunda ciddi sıkıntıları olan Beşiktaş’ın acilen bir de stoper transferi gerçekleştirmesi gerekecek.

Bununla beraber uzun süredir yapılması planlanan ancak uzun süredir de yapılamayan forvet transferi konusunda da Siyah Beyazlı takım ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yapan ve acilen hem stoper hem de forvet hattına acilen 2 oyuncu gerektiğini söyleyen teknik direktör Şenol Güneş, kadro konunda özellikle hücum anlamında Cenk’e güvendiğini ancak tek başına götüremeyeceğini vurgularken, hazırlık maçlarından da savunmada yaşanılan sıkıntıları gördükten sonra bu iki bölgeye iki tane kaliteli transfer gerektiğinin altını çizdi.

Bu toplantıda Fatih Terim’in Milli takımı bırakmasının ardından adının geçmesine de değinen deneyimli teknik adam, şu anda mutlu olduğu bir yerde çalıştığını ve hem Milli takımı hem de kulüp takımını çalıştırmanın doğru olmadığını da sözlerine ekledi.

Teklifin olup olmadığını konusunda bir şey söylemezken, aktif olarak çalışan bir teknik adamın adının geçmesinin de doğru olmadığını sözlerine ekledi. Önümüzdeki hafta Konyaspor’la Süper Kupa da karşılaşacak olan Beşiktaş, hazırlıklarına devam ederek maça kadar bu iki bölge için de son hamlelerini yapmaya çalışacak.

Bu gelişmelerin üzerine Negredo konusunda somut bir adım atamayan Beşiktaş, rotayı Yunan golcü Mıtrogly’na çevirdi. Pazartesi Günü bu oyucunun menajeri ile bir araya gelecek olan Fikret Orman, bonservis konusuyla ilgili nabız yoklayacak.

Stoper pozisyonu için adı geçen isimler arasında ise İnter’den Miranda ve D.Kiev’den Vida var. İnter’le 1 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncu için İnter’li yöneticilerle görüşen ve olumlu sinyaller alan Beşiktaş, bu oyuncu için kesenin ağzını açacak ancak herhangi bir sıkışma halinde ise geçmiş dönemde de listesinde bulunan Vida için tekrardan yoklama çekecek.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna