Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Önce Sessiz

Süper Lig’in 12.haftasında sahasında ligin güçlü ekiplerinden Akhisar Belediyespor’u ağırlayan Beşiktaş’ın fırsat teptiğini söyleyecek olursak yanılmış olmayız.

Akhisar Belediyespor’un oyun gücünü ve bu deplasmana en az 1 puan almak için geleceğini biliyorduk. Oyun kurgusunu da tamamen buna göre planlayan takımın, doğru bir alan savunmasıyla oynadığını belirtmemiz gerekiyor zira kendi sahasında Beşiktaş’a savunma yapmanın ne kadar olduğunu biliyoruz.

İlk yarıda Quaresma’nın kaçırdığı penaltı sonrası oyun karakteri de değişen Kara Kartal sonraki dakikalarda gol bulmaya çalışsa da Okan Hoca önderliğinde dersine iyi çalışan Akhisar’ın biraz da şansının yardımı ile bu deplasmandan 1 puanla döndüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabii Beşiktaş yarın Şampiyonlar Ligi’nde kendi sahasında Porto’yu ağırlayacak ve de oldukça önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Bu mücadeleden alacağı 1 puan bile Kara Kartal’ı devler Ligi’nde bir üst sıraya taşıyacak.

Akhisar maçında özellikle maçın sonlarına doğru da takım oyundan iyice düşerken biraz da Porto maçını düşündükleri de net bir şekilde ortadaydı. Cenk Tosun’un da Porto maçına saklandığı karşılaşmada, Negredo’un da pozitif bir oyun ortaya koyduğu belirtmemiz gerekiyor.

Tabii Galatasaray’ın da puan kaybettiği haftada Beşiktaş’ın kendi evinde 2 puan bırakması takım için olumsuz bir durum olsa da, devler liginde grup aşamalarının bitimine 1 maç kala takımın üst tura çıkması Beşiktaş’ın toparlanmasına da sebep olacaktır.

Beşiktaş’ın yarın oynayacağı Şampiyonlar Ligi’nde ki Porto mücadelesinin tüm ayrıntılarını yine buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna