Beşiktaş Sahaya İniyor

Ligde 2 sezon üst üste şampiyon olan devamında hem UEFA Avrupa Ligi’nde hem de Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon da dahil olmak üzere oldukça parlak işler yapan Beşiktaş, bu sezon yoğun trafikte ligi götüremeyince Süper Lig sıralamasında 4.oldu ve UEFA Avrupa Ligi’ne de 2.ön eleme maçından başlayarak sezonun ilk resmi müsabakasını oynamış olacak.

Tabii takım içinde başta teknik patron olmak üzere kime sorsanız resmi bir karşılaşma oynamaya bu kadar erken kimse başlamak istemez; çünkü alınan bir mağlubiyette işin rengi gerçekten değişmiş oluyor, ki bunu geçen sezon hem Galatasaray hem de Fenerbahçe yaşamıştı.

İki takımda sezona erken başlayıp kendilerinden kadro anlamında oldukça zayıf olan takımlara elenmişlerdi. Beşiktaş cephesinde bunun aynısı olacak diye bir durum yok ama bu tip karşılaşmaların özellikle ilk ayakları deplasmanda olduğu için oyuncular mental anlamda oldukça geride oluyorlar.

Bu sezon planlı bir şekilde elindeki para eden oyuncuları satan ve kadro anlamında biraz daha küçülmeye giden Beşiktaş bu akşam geçen sezon tanıdığımız oyuncularla sahaya çıkacak. Bu da Siyah Beyazlı takım için ciddi bir avantaj.

Torshavn ise Beşiktaş’a göre çok zayıf bir takım ancak Onlar ilk maçı kendi sahalarında oynamanın verdiği avantajla turunun ilk ayağında olumlu bir skor elde etmeye çalışacaklar, ki İstanbul da ellerinden geldiği kadar savunma yapabilsinler. Beşiktaş’ta bunun farkında olacaktır. İlk karşılaşmasa yakından tanıdığımız Şenol Güneş’in oyun olarak ön alanda baskı yapacağını biliyor olsak da, savunma anlamında da kontrolü elden bırakacağını düşünmüyoruz.

Olası bir gol yeme hali Beşiktaş için olumsuz  gözüküyor olsa da, İstanbul da kendi seyircisi önünde Beşiktaş’ın bu durumu telafi etme şansı oldukça fazla. Bu akşam oynanacak olan karşılaşma skor anlamında da tatmin edici olacaktır. Bunu Beşiktaş’ı yakından tanıdığımız için söylüyoruz. Bir şekilde Güneş’in öğrencileri bu maçı koparacaktır.

Asıl önemli olan kısmın İstanbul olacağını varsayacak olursak bu karşılaşmada atılan doğru adım İstanbul’da turu getirir ve sonrasında da Lask – Lillestrom maçının galibiyle karşılaşacak olan Beşiktaş’ın bu maçı çok daha önemli olacak.

Genelde de 2.maçlar bu karşılaşmalardan daha önemli olur ancak bu maça kadar hem sürenin olması hem de şu anda izinli olan oyuncuların geri dönecek olması Beşiktaş’ın hanesine artı olarak yazılabilir.

Pepe, Vida, Quaresma gibi oyuncuların olmaması her ne kadar olumsuz bir tablo gibi gözüküyor olsa da bu mücadelede bu eksiklik aranmaz. Bir de sonrası için UEFA Avrupa Ligi listesine alınmayan Vida’nın gitmesine artık kesin gözüyle bakılıyor olması ve dün Beşiktaş’ın Şilili stoper Roco’yu takıma katması artık Hırvat oyuncunun gitmesinin net bir şekilde ortada olduğunun da ayrı bir kanıtı. Oradan gelecek olan parayla muhtemelen forvet transferi için düğmeye basacak olan Kara Kartal, en az iki oyuncuyu 2.ön eleme maçına kadar takıma katacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna