Beşiktaş, Puan Peşinde!

Spor Toto Süper Lig’in şampiyonluk adaylarından Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde yoluna oldukça pozitif bir şekilde devam etse de, lig de takım henüz denge bulamadı.

Beklemediği puanlar kaybeden Beşiktaş, Galatasaray’ın oldukça gerisinde kaldı. Avrupa da Süper Lig’i temsil eden başka bir takımda bildiğiniz gibi Başakşehi takımı. Tabii bu sene hem ligde hem de Avrupa da takımın durumunun pek de iyi olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Bu hafta oynanan derbiden de iki takımın sahadan 1’er puanla ayrılması, bu akşam sahaya çıkacak olan iki takım için bu karşılaşmanın 6 puanlık bir mücadele olması anlamına geliyor. Kazanan puan farkını daha da artırırken, kaybeden biraz daha geriye düşmüş olacak.

Kendi sahasında kendi taraftarı önünde oldukça etkili oyunlar ortaya koyan ve Beşiktaş, Başakşehir’le oynadığı geçmiş karşılaşmalarında pek de iyi sonuçlar alamıyor. Son 20 maçtan sadece 4 galibiyet alan Beşiktaş ve bu karşılaşmaların 5’ini kazanan Başakşehir, genelde sahadan beraberlikle ayrıldılar.

Özellikle Başakşehir’in oyun planını düşündüğümüzde bunun oldukça normal gözüktüğünü söyleyebiliriz. Bu mücadeleleri bir derbi olarak gören takım, bu akşam da kazanmak için sahada olacaktır ancak Beşiktaş bu karşılaşmanın puan anlamında ne kadar önemli olduğunun fazlasıyla farkında olacak.

Beşiktaş’ın favori olacağı karşılaşmada, Başakşehir’in bireysel anlamda ne üreteceği maçın durumunu belirleyecek.

Beşiktaş, bir aksilik olmazsa kazanacaktır ancak konuk takımın ileri hattını oluşturan oyuncuların yetenekli olmaları takıma skor üretme yönünden avantaj sağlayabilir. Beşiktaş galibiyetinin yanı sıra karşılıklı gol ve bu durumda da üst için uygun bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna