Beşiktaş Planları !

Sezonu 4.olarak tamamlayan ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Beşiktaş’ta henüz net olmayan ve muhtemelen de bir süre daha net olmayacak olan gelişmeler devam ediyor.

Gündemin 1 numaralı konusu Talisca’nın dışında takımın mali yapısı ve seneye oluşturulması beklenen kadroyla ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Ön alanda oynayan Negredo, Love ve Mustafa’nın bu sene beklenen performansı verememesi yönetimi düşündürüyor.

Love ve Negredo’dan beklenen verimin alınamamasının haricinde bu oyuncuların maliyetlerinin de bir o kadar yüksek olması, durumu oldukça güçleştirecek. Sezonu formsuz geçirince beklenen transfer tekliflerinin gelmemesinin yanı sıra bir de oyuncuların burada kazandıkları bedellerin yüksek olması da takımı bu yaz ciddi derecede etkileyecek.

Yönetim ve teknik heyet muhtemelen bu oyuncuların en az 1 tanesinin satılmasını istese de bu oyuncuların gitmek gibi bir niyetlerinin olduğunu düşünmüyoruz. Burada kazandıkları ücretleri kazanamayacak olmalarından dolayı bu sene Beşiktaş ön alana yapacağı transfer konusunda çok doğru bir karar vermek zorunda.

Talisca’nın olmaması buradaki kararı da ciddi ölçüde etkiler; çünkü hücum zenginliği bakımından ciddi bir derinliği olan oyuncu forvetlerden daha fazla skor üretebilme yetisine sahip.

Bu gelişmeler zaman geçtikçe biraz daha olgunlaşacaktır ama Siyah Beyazlı takım bir yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor. Daha çok bonservisi elinde olan oyuncularla ilgilenen takım, Shakhtar Donetsk ile sözleşmesi sona eren Bernard’ı yakın takibe aldı.

Beşiktaş’ın Avrupa da bu sezon elde ettiği başarıdan dolayı çok konuşulması da Brezilyalı oyuncuyu etkilemiş olabilir. 5 yıldır Ukrayna temsilcisinin formasını giyen oyuncu, orta saha pozisyonunda görev yapıyor.

Beşiktaş’ta bir diğer sürpriz gelişme ise Serdar Gürler haberi ile yaşandı. Bu sezon küme düşen Osmanlıspor’da forma giyen ve başarılı bir grafik sergileyen oyuncuyla her konuda anlaşan takım, resmi sözleşme içn gün sayıyor. Osmanlıspor’un küme düşmesinin ardından da zaten birçok oyuncusu Süper Lig takımlarına dağılacaktır.

Serdar Gürler Beşiktaş’a gelmesi halinde takıma da fayda sağlayabilecek potansiyele sahip bir ön alan oyuncusu. Hız ve teknşk bakımından yukarı seviyeleri kaldırabilecek yapısı da var. Ayrıca Şenol Güneş’in de bu tip oyuncuları sevdiğini ve şans verdiğini düşünecek olursak, Beşiktaş için bu zor dönemde yapılan bu hamlenin oldukça doğru olduğunu da söylemeliyiz.

Beşiktaş yukarıdaki oyuncuların yanı sıra bir de Fiorentina ile sözleşmesi sona eren ve bu sezon takımdan ayrılan Hırvat oyuncu Badelj’in peşine düştü. Orta sahada oynayan ve hem 10 numara hem de iç kanatlarda da görev yapan oyuncunun da bonservisinin elinde olması bu ihtimali güçlendiriyor ancak Hırvatistan Milli Takımı ile beraber Dünya Kupasında boy gösterecek olan oyuncuyla ilgili Avrupa’dan başka takımlar da devreye girerse Beşiktaş’ın işi o zaman çok daha zor olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna