Beşiktaş, Monaco Deplasmanında

Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda topladığı 6 puanla lider durumda olan Beşiktaş, bu akşam tarihi bir karşılaşmaya çıkacak. Bu deplasmandan Kara Kartal puanla döndüğü takdirde grup aşamasında çok ciddi bir başarıya imza atmış olacak ve bir üst tur şansını da oldukça yukarıya taşımış olacak, ki 9 puanlı bir takımın üst tur şansı da oldukça fazla olacaktır.

Rakip Monaco da grupta topladığı 1 puanla sıkıntılı bir durumda ve dramatik bir karşılaşmaya çıkacak. Fransız ekibi bu maçı kaybederse grup düzeyinde artık kendini ileri taşıması zor olacak ve bununla beraber UEFA Avrupa Ligi’ni de sıkıntıya sokmuş olacak.

Maça böyle bir durumda başlayacak olan Monaco’nun bu durumda 3 puanı kesinlikle hanesine yazdırması gerekiyor.

Bu hafta Süper Lig de Gençlerbirliği deplasmanında puan kaybeden ve ortaya koyduğu oyunla da eleştiriler alan Beşiktaş, muhtemelen bu karşılaşmada Gençlerbirliği maçını unutturacak bir performans sergileyecektir.

Gençlerbirliği maçının ardından yaptığımız yorumlarda Beşiktaş’ın ana omurgasını oluşturan oyunculardan, Talisca, Caner, Cenk ve Oğuzhan’ın maç boyunca formsuz olmaları maça doğruda etki etti.

Tabii bunun nedeni bu oyunculardan özellikle Talisca’nın maç seçmesi de oldukça konuşuldu. Tekrardan bu ayrıntılara girmeye gerek yok ancak oyuncuların bu karşılaşmada performansını yukarıya taşıması gerekiyor.

Monaco, Kara Kartal için zor bir deplasman olacaktır. Ev sahibi kendi sahasında iyi oynayan ve pozisyon bulmakta sıkıntı yaşamayan bir takım. Her ne kadar geçen sene elinde bulunan oyuncu grubundan önemli bir kısmını kaybetmiş olsa da, yine de tehlikeli bir takım. Bir kere genç ve kendini göstermek isteyen bir kadrosu var. Bu da özellikle iç sahada yaptıkları maçlarda oyuncuların kendilerine olan güvenini daha da yukarılara çekiyor.

Süper Lig’in Avrupa’da ki ligler arasında gol ortalaması en yüksek liglerden biri olduğunu dile getirmiştik. Burada da bu konuya parantez açmamızın sebebi, bu karşılaşmada Beşiktaş savunmasının sıkıntılı anlarda rakip takıma vereceği reaksiyonlar konusunda, problem yaşam ihtimalinin yüksek olacağı düşünülebilir.

Bu anlamda gol bazında tatmin edici bir karşılaşma bizleri bekliyor. İki takımında skor üreteceği düşünülebilir. Tabii üst seçeneği de bu anlamda önemli olacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna