Beşiktaş Lige Hazır

Beşiktaş’ta forvet transferi için kritik güne giriliyor. Negredo’nun kulübü Valencia ile kiralama konusunda anlaşan Beşiktaş cephesi, şimdi de oyuncu ve menajeriyle oturup İspanyol oyuncuyu ikna etmeye çalışacak.

Tabii burada önemli olan konu ise Negredo’nun Beşiktaş kulübünden ne isteyeceği. Bunun üzerine yola çıkan Başkan Fikret Orman, Kara Kartal’ın kamp yaptığı yere geldi ve akşam saatlerinde de oyuncuyla birebir görüşme yapacak.

Bu görüşmenin ardından Negredo ikna edilirse iş bitmiş olacak ancak ikna edilemezse Beşiktaş rotayı tekrardan Tigres forması giyen Gignac’a çevirecek. İspanyol basınından gelen haberlere göre de, hem Pepe’nin Beşiktaş’a gelmesi hem de takımın Şampiyonlar Ligi’nde forma giyecek olması sebebiyle, oyuncunun da bu transfere sıcak baktığı konuşuluyor.

Tabii Süper Lig için mevcut kadroyu korumuş olmak oldukça önemli; çünkü Türkiye şartlarında bunu gerçekleştirmek oldukça zor. Takımların genelinde parçalama yönetimi daha da fazla ön plana çıkıyor. Beşiktaş’ın bunu da başarmış olması, ligin başlamasına kısa bir süre kala, Kara Kartal’ı ön plana çıkaracaktır.

Şimdilerde konuşulan Negroda transferine baktığımızda 32 yaşında olan oyuncunun performansını koruması gerektiğini düşünebiliriz. Ceza sahasında etkili olan oyuncunun Aboubakar’a göre eksiklikleri olsa da, Süper Lig için iyi bir hamle olur ancak Avrupa da mevcut kadro değeri eğer ileriye gitmek istiyorsanız daha da artmalı.

Bu nedenle Negredo takıma gelecekse, sezon içinde Cenk’in performansı da daha üst seviyelere çıkmalı, ki burada Negredo’nun payına gelen kısım daha azalsın ve performans olarak üst seviyeye çıksın. Nokta santrafor transferinin de bu kadar zor olduğu dönemde önemli bir transfer olarak değerlendirilebilir ama Avrupa için Beşiktaş’ın başka hamleler de yapması gerekiyor.

Dün Gaziantepspor’dan alınan Orkan’da Beşiktaş için önemli bir hamle oldu ancak oyuncunun hem yaşının genç olması hem de aynı pozisyonda oynayan daha isim oyuncuların bulunması sebebiyle sıkıntı yaşayabilir.

Beşiktaş’ın kanatlarından birine de muhakkak takviyesi yapması gerekiyor. Quaresma’nın yalının 35 olması ve 2 senedir de dinlenmeden sezon başı kampına katılması oyuncuyu sezon içinde etkileyebilir ve Beşiktaş’ta bunun sıkıntısını çekebilir. Bu nedenle de her iki kanatta da iş yapabilen bir oyuncunun takıma katılacak olması, Beşiktaş’ta oyun derinliğini de artıracaktır.

6 Ağustos’ta Süper Kupa maçında Konyaspor maçıyla sezona merhaba diyecek olan Beşiktaş’ı bu karşılaşmanın ardından daha da iyi analiz edebilme şansını bulacağız.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna