Beşiktaş, Larin’I Bitirdi

Golcü oyuncusu Cenk Tosun’u Premier Lig takımlarından Everton’a yollayan Beşiktaş, bir süredir deneyimli oyuncunun yerine alabileceği oyuncu için arayışlarına başlamıştı.

Tabii hem ara transfer dönemi olması hem de iyi oyuncuların bonservis bedellerindeki yüksek rakamlar, hemen hemen her takımı bu konuda Beşiktaş’ı da sıkıntıya sokuyor.

Buna ragmen alternatif yaratmak isteyen ve aradığı oyuncuyu ABD’de bulan Beşiktaş, MLS takımlarından Orlando City’de forma giyen Kanadalı genç golcü Larin’I kadrosuna kattı.

Beşiktaş’ın bir başka Kanadalı oyuncusu Atiba tarafından Kara Kartal’a önerilen oyuncu konusunda Şenol Güneş’de olumlu raporu yönetime verince, bu oyuncuyu Beşiktaş bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmış oldu.

Kanada Milli Takımında da oynayan genç futbolcu, hızlı ve kafa toplarında da güçlü fiziğiyle etkili olmayı billiyor. 89 maçta 44 gole imza atan Kanadalı, Beşiktaş’a da fayda sağlayacaktır. Tabii 2.yarının başlamsıyla beraber kimse Cenk Tosun performansı beklemesin ama biraz daha süre geçince Larin kadroda kendisine yer bulacaktır.

Beşiktaş’ın yaptığı bu hamleye oyuncunun da yaşının genç olması sebebiyle biraz daha yatırım amaçlı baktığını söyleyebiliriz. Yazılan haberler doğruysa yine bu pozisyon için Beşiktaş’ın tecrübeli bir oyuncuyu daha kadrosuna katmak istediği konuşuluyor ve listenin ucunda Balotelli var. Bu oyuncu için tek sıkıntı ise Şenol Güneş’in; kariyeri her ne kadar üst düzey olsa da, karakter olarak sıkıntılı bir kimlik olan oyuncuyu takımında görmek istememesi.

Başkan Fikret Orman ise diğer dinamikleri düşünüp Şenol Hoca’yı ikna etmeye çalışıyor. Bir yandan da Demba Ba için çalışmlarını sürdüren ancak oyuncunun 7 aydır ayağının topa değmemesinden dolayı sıkıntılar yaşaması nedeniyle bu transferin durumu da biraz karışık gibi. Bu nedenle de ilk aday İtalyan Balotelli ama burada da Şenol Güneş’in ikna edilmesi gerekilecek.

BONUS: 350TL
Oyna