Beşiktaş Kritik Fikstüre Hazırlanıyor

Milli takım arasının ardından bu hafta sonu Alanyapsor ile yapacağı maçla tekrardan yeni bir sürece başlayacak olan Beşiktaş’ta hedef Galatasaray’la oynanacak olan derbiye kadar kayıpsız gitmek ve deplasmanda işi bitirmek.

Tabii bu zor yarışta her takımın puan kaybetme ihtimali olduğunu düşünecek olursak ve Galatasaray cephesininde deplasmanlarda sıkıntı yaşama ihtimalini masaya koyduğumuzda, Beşiktaş eğer derbiye kadar puan kaybı yaşamazsa, oraya lider bile gidebilir.  

Muhtemelen teknik heyet bunun hazırlıklarını yapıyordur. Kadro ve oyuncuların performanslarını düşünecek olursak, Galatasaray’da sakat oyuncuların olması ve derinlik anlamında biraz geride kalmaları Beşiktaş’ın işine yarayabilir.

Bunun tam aksine ise son 2 sezondur bu seviyeleri oldukça başarılı geçen Beşiktaş ise geride olmasına rağmen bir adım daha avantajlı gibi gözüküyor.

Ön alanda diğer takımlara göre daha efektif oyunculara sahip olan takım, bu maçları kayıpsız atlatırsa, ki bunu yapabilme ihtimali oldukça yüksek, o zaman liderliği alır ve muhtemelen lig sonuna kadar da bırakmaz gibi duruyor.

Bir de şampiyonluk yarışının diğer adayı olan Başakşehir var ve o da bu kümenin içinde ancak bu seviyelerde yeteri kadar tecrübesinin olmaması ve taraftar anlamında da arkada bir desteğinin olmaması takımın bu seviyelerde biraz geride kalmasına neden oluyor.

Tabii son 8 haftada Başakşehir’in ekstra performans göstermesi halinde işler değişebilir ancak bu pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle de Galatasaray ile oynayacakları lig maçı final niteliği taşıyacak.

Rakiplerinin birbirleriyle oynayacak olmalarından faydalanmak isteyecek olan Beşiktaş, tam da bu noktaları puan kaybı yapmadan geçerse, o zaman 3.kez şampiyonluk ipini göğüsleyen takım olacaklardır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna