Beşiktaş Kazanarak Başladı

Süper Lig’in 2.yarısına zorlu geçmesini beklediğimiz Antalyaspor deplasmanı ile başlayan Beşiktaş, Antalyaspor’un yüksek direnciyle karşılaşınca biraz zorlandı dersek yerinde bir tespit yapmış oluruz.  

Yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ile 2.yarıya galibiyetle başlamak isteyen ve sahaya bunun vermiş olduğu moral motivasyonla çıkan ev sahibi Antalyaspor, oynadığı oyunla bu maçı kaybetmiş olsa da ilerisi işin umut verdi.

Beşiktaş maçın ilk bölümlerine önde baskı yaparak başlamış olsa da gelişen bir kontra atak sonrasında kalesinde golü gördü ve 1-0 geriye düşse de oyunun kalan dakikalarında toparlanmayı başararak Talisca’yle oyunda dengeyi buldu.

2.yarıya bu beraberliğin vermiş olduğu güvenle başlayan takım, oyunu biraz daha kontrol altına aldı ve rakibinin üzerine iyice gitmeye başladı. Talisca’yla bir kez daha öne geçen Kara Kartal sonrasında skoru korumak adına biraz daha arkaya yaslandı.

Beşiktaş’ın yeni stoperi Vida, ilk resmi maçına da Antalya’da çıktı. Performansı da fena olmayan oyuncu, belli ki Beşiktaş’ın işine fazlasıyla yarayacak.

Tabii dün oynanan karşılaşma özelinde Beşiktaş’ta dikkat çeken önemli konuların başında hücum hattında yaşanan eksiklik konusuydu. Şu anda ön alanda tek kalan Negredo’nun maç boyunca etkisiz bir performans ortaya koyması, yönetimi yeniden bu konuyla ilgili hareketlendirdi.

Devre arasından beri Cenk’in ayrılmasının ardından bu konuya çare bulmak isteyen yönetim bildiğiniz gibi transfer için Londra’ya gitmiş ancak beklenen kolaylığı bulamayınca geri dönmüştü.

Bugün ortaya atılan önemli bir iddiaya göre Beşiktaş, geçen senenin gol kralı olan oyuncusu Love için Alanyaspor’la temasa geçmiş. Oyuncu için 3 milyon euro gibi bir rakam isteyen Güney temsilcisiyle pazarlıkların hemen başlayacağı da konuşuluyor. 33 yaşında ki hazır oyuncu ön alanda son vuruş konusunda oldukça başarılı olması sebebiyle Şenol Güneş’in de ilk tercihleri arasında bulunuyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna