Beşiktaş Gündemi

Şampiyonluk şansı olan diğer takımlar gibi çalışmalarına devam eden Siyah Beyazlı takım, kalan 8 maçlık dilimi puan kaybı yaşamadan bitirmek istiyor ve tüm çalışmalarını da buna göre şekillendiriyor.  

Bunun yanı sıra bir de takımın iç transferde yaşadığı karışık ve henüz netlike kazanamadıkları Talisca ve Oğuzhan’ın durumu içinde, yönetim alternatif planlar hazırlamanın peşinde.

Talisca’yı almak için 21 milyon euro’yu ödemek zorunda olan Kara Kartal, oyuncunun maliyetinin yüksek olması sebebiyle aynı tip başka oyuncuları aramak için çalışmalara başladı.

Bir yandan da bu sene Oğuzhan’ın performansının beklenilen seviyeye gelememiş olması da şu ana kadar oyuncuyla sözleşme imzalanmamasının önemli nedenlerinden biri olarak yorumlanıyor. İki oyuncunun yerine eğer aynı kumaşta ve daha uygun bir oyuncu bulunursa iki oyuncunun da takımdan gidebilme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirmemiz gerekiyor.

Bir de Haziran’da başlayacak olan Dünya Kupası’nda Talisca’nın da forma giyme ihtimalinin yüksek olması da, oyuncunun peşinde olan kulüplerin muhtemelen iştahlarını kabartacaktır.

Kalan 8 haftalık dilimde artık kaybetme lükslerinin olmadığını bilen takımın, milli aranın ardından kalan maçların 5’ini iç sahada oynayacak olmaları önemli bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Bu seriyede Siyah Beyazlı takım Alanya ve Göztepe karşılaşmalarıyla başlayacaklar. Alanya performans olarak ilk yarıda durumunu mumla arıyor olsa da, Göztepe ev sahibini zorlayacaktır.

Beşiktaş’ın bu sezon bir de en büyük problemlerinden biri ön alanda yeteri kadar etkili olamamalarından dolayı oldu. Hazır araya girmişken, bu kısmı da yazmamız gerekli. Takım şşu ana kadar gelinen süreçte hem geçen hem de ondan önceki sene skor anlamında çok daha başarılı bir grafiğin içindeydi.

Bu sezon ilk yarının ardından Cenk Tosun gibi önemli bir golcünün kaybının ardından gelenlerin de sayı anlamında üretkenlik gösterememeleri bunun en büyük nedenleri arasında yer alabilir.

Bunun yanı sıra bir de artık geçtiğimiz sezonlara göre oyununu kabul ettirme konusunda daha fazla sıkıntı yaşayan takım, rakiplerinin sert ve düzen bozucu oyunları karşısında daha fazla zorluk çekiyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna