Beşiktaş Güncesi

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu bu sene de iddialı bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına devam ederken, bu sezonu oldukça pozitif bir şekilde geçiren Oğuzhan Özyakup’a Roma’nın haricinde Marsilya’da talip oldu.

Beşiktaş’ın 12,5 milyon euro gibi rakam belirlediği oyuncu için Roma’nın 9 milyon euro önerdiği bunun üzerine de Marsilya’nın 10 milyon euro’luk bir rakama çıktığı Beşiktaş cephesinde günün sıcak gelişmesi olarak ön plana çıktı.

Oğuzhan’ın da takımdan ayrılıp kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğini yönetime ilettiğini biliyoruz. Bu takımlardan biri eğer Beşiktaş’ın istediği rakama ulaşırsa, muhtemelen bu sezon Oğuzhan Beşiktaş’ta olmayacak. Bu oyuncunun gitmesi halinde alternatif bir planlarının olduğunu da belirten Şenol Güneş’in henüz bir oyuncunun ismini gündemine de almaması, akıllara ayrı bir soru işaretini de getiriyor.

Takıma en az bir tane stoper takviyesi isteyen Şenol Güneş’in Real Madrid’le sözleşmesi biten Pepe için de olumlu rapor vermesi transfer heyetini harekete geçirdi. Oyuncunun da Quaresma’dan dolayı Beşiktaş’a sıcak baktığı ve Sevilla forması giyen Rami’den gelecek habere göre, Siyah Beyazlıların bu transfer için düğmeye basacağı da yine Beşiktaş cephesinden gelen sıcak haberler.

Açıkçası sözleşmesi bittiği için herhangi bir bonservis bedeli bulunmayan Pepe’nin İstanbul’a gelmesi, Rami’ye göre çok daha gerçekçi duruyor.

Konfederasyon Kupası’nda gösterdiği etkileyici performansın ardından Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Quaresma’ya Çin’den büyük bir teklif var. Yıllık 8 milyon euro önerdikleri oyuncu eğer Çin’e gitmeyi kabul ederse, bundan hem Beşiktaş hem de oyuncu ciddi bir gelir elde edecek. Buradan gelcek parayla da muhtemelen Beşiktaş, hem hücum oyuncusu hem de defansif bir orta saha oyuncusunu takıma katabilecek.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna