Beşiktaş Fırsat Tepti

Süper Lig’in 26.haftasının en önemli karşılaşmalarından biri olan Başakşehir – Beşiktaş mücadelesinde kazanan taraf ev sahibi Başakşehir oldu.

Karşılaşma öncesi yapmış olduğumuz analizde eğer Beşiktaş topu rakibine verecek olursa, iç sahada zorlanabileceğini ve bunun da altından kalkamayacağını dile getirmiştik.

Maç başından sonuna kadar topa hakim olmaya çalışan ev sahibi, bu karşılaşmada iç saha avantajını kullanarak da, kendi oyununu kabul ettiremeyi başarmış oldu. Tabii Beşiktaş cephesini de anlamak gerekiyor. Son 6 maçlık dilimde çok ciddi rakiplerler oynadılar ve zorluk derecesi oldukça yüksek olan maçlara çıktılar.

Takımın bu maçı kaybetmiş olmasında bir problem bu nedenle yok gibi duruyor. Biraz ara muhakkak takıma iyi gelecektir. Bu tip zamanlarda yani üst üste çok sık maç oynadığınız dönemlerde, oyuncu bazında da takımlar sıkıntılar yaşayabilirler.

Beşiktaş’ta muhtemelen böyle bir durum yaşandı; çünkü dün oynanan karşılaşmada özellikle bireysel anlamda yetenekleri fazla olan oyuncuların takımlarının adına ortaya bir şey koyamama durumunu ancak bu şekilde açıklayabiliriz. Bunun olması da son derece normaldir. Yukarıda yazdığımız sebeplerle beraber, sürekli maç oynama futbolcuyu en sonunda kopma noktasına getirebilir.

Bir de Başakşehir maçının deplasmanda olması, bunun etkisini 2 katına çıkardı. İç sahada kendi oyunu konusunda inatçı olan Abdullah Avcı’nın öğrencileri, bu galibiyetin ardından puanını 53 yükseltirken, Beşiktaş 50 puanda kaldı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna