Beşiktaş Değerlendirmesi

Yeni sezon hazırlıklarını pek istediği gibi tamamlamayan Beşiktaş, 5 günlük bir Çin macerasının ardından, İspanya’da da oldukça sıcak bir havada çalışmalarına bitirdi.

Yaptığı 5 hazırlık karşılaşmasından galibiyet yüzü göremeyen Kara Kartal’ın özellikle savunmada çok ciddi sıkıntılar yaşadığı gözlenirken, geçen seneden alışık olduğumuz pas temposundan da biraz uzakta olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Beklenen pas seviyesine çıkılması içinse Beşiktaş’ın biraz daha beklemesi gerekecek. Muhtemelen bu süreçte ligin ilk 5 haftalık bölümünde denk gelecek.

Hazırlık maçlarını çok da kıstas almamakla beraber, bu maçlarda oyuncu konsantrasyonların oldukça düşük olduğunu da belirtebiliriz ancak bu durumu olumsuz algılamamakta fayda var. Bu duruma etki eden faktörlerden biri oynanan stadyumlar ve maç saatleri.

Oyuncular gündüz vakitlerinde taraftarsız maçlara alışık olmadığı için ve istenilen performansları da gösterme konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bu hafta sonu oynanacak olan Süper Kupa finalinde hem Konyaspor hem de Beşiktaş, hazırlık maçlarında ortaya koydukları performansların çok daha dışında oyunlar oynayacaklardır.

Beşiktaş’ın savunma için yeni gözdesi bir dönem Trabzonspor’un da uzun süre peşinde koştuğu Medel oldu. İnter’in yeni sezon için kadrosunda düşünmediği Şilili oyuncuyla prensipte anlaşan Kara Kartal, Şampiyonlar Ligi’nde de oynayacak olması sebebiyle oyuncuyu ikna etme konusunda pek fazla bir sıkıntı yaşamadı.

Sağ ve sol stoper pozisyonunda oynayabilen oyuncu, bununla beraber ön liberoda da görev yapabiliyor. Atınç Nukan’ın sakatlığının ardından Beşiktaş bu transferi bitirirse, önemli bir işe de imza atacağını şimdiden söyleyelim.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna