Beşiktaş Çin’den Dönüyor, İspanya’ya Gidiyor

Beşiktaş hazırlık süreci kapsamında dün 2 gün önce Bundesliga temsilcilerinden Schalke ile hazırlık maçı oynamak için ve kulübün Uzak Doğu’ya açılımını sağlamak için takım gerçekten yorucu sayılabilecek bir uçuşun ardından Çin’e ulaşmıştı.

Dün de Schalke’ye 3-2’lik skorla mağlup olan Beşiktaş, izlediğimiz diğer takımlara göre daha iyi bir izlenim vermekle beraber, geçen seneden kalma alışkanlıklarına devam eden bir görüntüde çizdi.

İlk yarıda ne yaptığını pek bilmeyen Beşiktaş, tabii bunda havanın nemli olmasının da çok ciddi bir etkisi var; golleri yedikten sonra toparlanabildi.

2.yarı ilk yarıya oranla daha diri gözüken ve hücum anlamında da daha etkili olan Kara Kartal Cenk Tosun’un attığı 2 golle farkı 1’e indirmiş olsa da oyunun geri kalanında skor üretemeyince sahadan 3-2’lik skorla mağlup ayrıldı. Beşiktaş için bu mağlubiyetin ardından çok fazla olumsuz bir tablo çizmeye gerek yok. Hem savunmaya hem de hücum hattına yapılacak iki oyuncu takviyesi Kara Kartal’ı rakiplerine oranla ileriye taşıyacaktır.

Geçtiğimiz sezon takımın şampiyonluğuna önemli katkıda bulunan Marcelo, bildiğiniz gibi oldukça ciddi bir rakama Lyon’a satılmıştı. Savunmanın önemli bir oyuncusunu kaybeden Kara Kartal, bunun üzerine savunmaya takviye yapmak için Valencia’da kiralık olarak forma giyen Mangala’nın kapısını çaldı.

2019 yılına kadar M.City’nin sözleşmeli oyuncusu olan Mangala için City’de yeşil ışık yakarken, oyuncuya başka bir talip daha çıktı. La Liga ekiplerinden Sevilla’nın da talip olduğu oyuncuya, İspanyol ekibi satın alma teklifinde bulunurken, Beşiktaş’ın kiralama teklifinde bulunmasıysa okları normal olarak Sevilla’ya çevirse de, Beşiktaş bu kez satın alma opsiyonuyla beraber yeni bir anlaşma önerisine gitmeye hazırlanıyormuş. Bu transferle ilgili sıcak gelişmeler de birkaç gün içerisinde belli olacaktır.

Schalke maçında izlediğimiz Kara Kartal’a Pepe’nin yanına muhakkak güçlü bir stoperin daha gelmesi gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.

Hücum oyucusu arayışlarına da devam eden Kara Kartal, bildiğiniz gibi rotayı İspanya’ya çevirdi ve Negroda’dan haber bekliyor. Bu oyuncuya başka taliplerinde olması, haber gelme sürecini biraz ertelese de, bu oyuncunun alternatifi olarak da Kara Kartal listeye Diego Costa’yı yazmış.

Chelsea’de yeni sezonda kadroda düşünmediği oyuncusunu satılacaklar listesine koymuş ve oyuncuya gelen teklifleri değerlendireceğini açıklamıştı. Şu anda da oyuncuyla yakından ilgilenen kulüp ise eski takımı A.Madrid olduğundan, oyuncuyu buraya gitmeye oldukça yakın. Tabii A.Madrid’in cezası nedeniyle de oyuncunun 6 ay forma giyemeyecek olması burada Beşiktaş’ın devreye girmesine neden oluyor. Oyuncuyu bu sürede değerlendirmek isteyen Beşiktaş, Costa’yla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Böyle bir durumda da 6 ay oynamamasının yerine Şampiyonlar Ligi’nde de forma giyeceği bir kulübe gitmesi oldukça mantıklı olacaktır.

Beşiktaş’ın bir diğer golcüsü olan Mustafa Pektemek’e de Şenol Güneş’in eski yardımcısı Tamer Tuna’dan teklif geldi. Göztepe’nin ısrarla kadrosuna katmak istediği oyuncu eğer Kara Kartal’a yeni bir forvet oyuncusu gelmesi halinde, yeni sezon için adresini belirleyecek.

Kara Kartal 2.etap kamp çalışmaları kapsamında da birkaç gün dinlenme sürecinin ardından soluğu İspanya’da alacak. Burada vites artıracak olan Kara Kartal hazırlık maçları içinde sahada olacak.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna