Beşiktaş Cephesi

Süper Lig de son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş’ta şu anda dibe vurmakla vurmamak arasında bir yerde kalmış gibi duruyor. Takımı sanki bir bıraksanız bir anda çökecekmiş gibi bir hava var ama oynanan oyunda şimdiye kadar o kadar da olumsuz değil.

Şampiyonlar Ligi’nde 2’de 2 yapan ve deplasmanda Porto’yu yenip kendi evinde de Leipzig’i mağlup eden Beşiktaş, Avrupa Arenasında çok daha formda bir görüntü çiziyor. Tabii bunun en birincil nedeni oyuncuların artık Şampiyonlar Ligi seviyelerine çok daha iyi konsantre olmaları ve asıl kendilerini gösterecekleri yer orası olduğunda, orada daha mücadeleci bir oyun sergilemelerinden kaynaklanıyor.

Tabii bu durum Süper Lig de mücadele etmediği anlamına kesinlikle gelmemeli; çünkü takım kendi liginde de elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyor. Geçen sene hücum bölgesinde oynayan ve birlikte iyi bir ikili oluşturan Cenk Tosun ve Aboubakar’ın uyumu bu sene Cenk ve Negredo’da kesinlikle yok.

Geçen sene takımın 1.forveti Aboubakar’dı ve Cenk Tosun da bunu bildiği için daha fazla gayret gösteriyordu. Bu durum da takıma ekstra bir katkı sağlamakla beraber, takımın gol yollarında etkili olmasının ayrı bir nedeniydi. Bu sene Negredo’nun Beşiktaş’a hazır bir halde gelmemesinin yanı sıra ön alanda da etkili bir oyun sergileyememesi, takımın skor yükünü Cenk ve Talisca’nın üzerine attı.

Tabii koskoca sezonun sadece Cenk ile geçmeyeceğini de düşünecek olursak, Negredo’nun da artık oyun ritmini bulması gerekiyor. Burada da iş Şenol Hoca’ya düşüyor. İkiliyi birden oynatamayan Hoca, iki oyuncudan birini tercih etmek durumunda kalıyor. Bu durumda şu anda formda olan Cenk için bir problemi de beraberinde getiriyor.

Cenk’in bu duruma tepki göstermesi gayet normal ancak, oyuncunun bilinç seviyesinin de yüksek olması gerekiyor. Bu şekilde devam ederse bu sefer hem hoca hem de takım ciddi derecede zor durumların içinde kalmış olacak.

Şu anda takımı sırtlayan Talisca ve Cenk’in mental durumları milli maç arasının ardından takımı daha da etkileyecek.

Tüm bunların yanı sıra bir de son Trabzonspor maçından sonra Talisca ve Caner arasında yaşanan gerginlikte bunların üzerine tuz-biber ekmiş oldu. Saha içinde oyunun bazı bölümlerinde Portekizli oyuncunun bencil davrandığını biliyoruz. Caner de bu duruma maçın ardından tepkisini gösteriyor ancak bu Talisca cephesinde pek de bu şekilde algılanmıyor ve olay büyüyor. Bunlar futbolun doğasında olan durumlar ancak Beşiktaş’ın önünde zor bir dönem var. Bu dönemde de takımın düşüş yaşaması, birden çoğun şeyin yitirilmesine sebep olabilir. Bu nedenle aslında takımın durumu ince bir ipe bağlı ve bu ipin kopması halinde de takımı dibi görebilir. Orta saha ve defans hattında bir problem yaşamayacaklarını düşündüğümüz Beşiktaş’ta ön alan kendine çok iyi bakmalı!

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna