Beşiktaş Beklemede!

İki sezondur Süper Lige ambargo koyan ve rakiplerini dağıtan Beşiktaş, rakiplerinin aksine oldukça sessiz ve sakin bir şekilde transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bunun nedeni ise her ne kadar bazı oyuncular Beşiktaş için konuşulsa da, Siyah Beyazlı takımın da fair-play gereği oyuncu satmadan oyuncu alamayacak olması.

Bu nedenle beklemede olan Beşiktaş, kadrosundaki oyuncuları satarak veya kiralayarak bir takım formüller geliştirmeye çalışıyor. Bunun için de özellikle oyuncu bazında çalışmalar devam ediyor ancak oyuncuların da yüksek maliyeti Beşiktaş’ı tedirgin etmeye devam ediyor.

Konfederasyon Kupasında dün Meksika’yı yenerek 3.lüğe uzanan ve Portekizli oyuncu Pepe’nin forma giyerek beraberlik golünü attığı karşılaşmada oyuncunun oldukça pozitif performans göstermesi Beşiktaş’ı da iştahlandırmış olacak ki, yönetim oyuncuyu tatilinden sonra İstanbul’a davet etmiş.

Buradaki en büyük sıkıntı ise oyuncuyla PSG’nin yanı sıra dün ki performansından sonra Juventus ve İnter’in de devreye girmesi. Bu kulüplerle özellikle bonservis anlamında nasıl yarışacak bilmiyoruz ama Şenol Güneş’in de bu oyuncu konusunda oldukça ısrarcı olması Beşiktaş’ında bu konuyu zorlaması anlamına geliyor.

Savunma hattında Pepe’nin yanı sıra Adil Rami’yle yakından ilgilenen Beşiktaş, bu oyuncuyla ilgili de Marsilya ve birkaç Avrupa kulübünün daha devreye girmesiyle sıkıntı yaşayacak gibi duruyor. Kadrosuna iyi futbolcu katmak isteyen Beşiktaş’ın normal olarak radarında olan oyunculara başka kulüplerin de talip olması son derece norma bir durum; çünkü iyi oyuncularında piyasaları o kadar geniş olabiliyor.

BONUS: 350TL
Oyna
Aboubakar konusunda da henüz somut bir adım atamayan Beşiktaş muhtemelen ciddi bir sürpriz yaşanmazsa bu defteri de kapatmış olacak. Sürecin bu kadar uzaması ve taraflarında bir türlü anlaşmaya varamaması herkesi sıkıntıya sokarken, oyuncunun Beşiktaş’ta kalmak istemesi, Siyah Beyazlı takımın en şanslı olduğu kısım oluyor. Muhtemelen biraz daha bekleyeceğini düşündüğümüz Beşiktaş, Porto ve Lorient kulüplerinin adım atmasını bekleyecek.

Günlerini çift idmanla geçiren Beşiktaş takımında, geçtiğimiz sezon West Ham da kiralık olarak oynayan Gökhan Töre’nin formu özellikle Şenol Güneş’i oldukça şaşırttı. Aslında bu sene başka bir takıma verilebilir konuşmaları yapılan Gökhan’ın bu sene takımda kalmak istemesi, gösterdiği performansın sırrını oluşturuyor.

Beşiktaş’ta sezonun flaş isimlerinden Tolgay Arslan’a da özellikle İtalya’dan teklifler gelmeye devam ediyor ancak gelen bu teklifleri Fikret Orman teker teker reddediyor. Bunun sebebi ise tamamen ekonomik. Geçtiğimiz günlerde resmi televizyon kanalına konuşan Başkan; ‘aynı oyuncuyu İtalya’dan almak istesek 10  milyon euro’dan aşağı kabul etmezler ancak söz konusu burası olduğunda işler değişiyor diyor açıklayarak’ bu konuda istedikleri rakamın verilmemesi halinde geri adım atmayacaklarını açıklamıştı.

Hatırlayacak olursanız özellikle sezonun sonuna doğru Tolgay Arslan, Beşiktaş’ın şampiyonluğuna doğrudan etki yapmış ve orta sahadaki performansıyla göz doldurmuştu.

Noxwinden 350TL Bonus + 5TL Bedava Bonus