Beşiktaş, Avrupa’dan Dönüşte Sıkıntı Yaşadı

Süper Lig’de geçtiğimiz 2 sezonu üst üst şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, bu sürede Avrupa’da da önemli başarılara imza atarak adından sıkça bahsettirdi.  

Bu sezona da etkili başlayan ve Şampiyonlar Ligi’nde namağlup olarak gruptan çıkan Beşiktaş, bu maçların dönüşünde Süper Lig’de ciddi anlamda sıkıntılar yaşadı ve puanlar kaybetti.

Avrupa maçlarından sonra ligde 11 puan kaybı yaşayan Siyah Beyazlı takım, bu maçlardan önce de ligde istediği sonuçları alamadı.

Belki maddi anlamda ciddi bir gelir kaynağı buldu ama ligde yaşadığı konsantrasyon problemleri yüzünden, Süper Lig’de gerileme yaşadı.

Son oynanan maçta deplasmanda Başakşehir’in konuğu olan Beşiktaş, bu karşılaşmadan önce Bayern Münih ile kendi sahasında karşılaştı. Tabii her ne kadar Şenol Güneş, kadro anlamında revizyona girmiş olsa da, Başakşehir’de oyun anlamında takım geride kaldı.

Bir de bu tip mücadelelerde, bireysel anlamda yetenekli oyuncuların ön planda olması gerekiyor ancak maç trafiğinin yoğun olması nedeniyle yine mental anlamdaki yorgunluk sahaya yansımış oluyor.

Beşiktaş’ta bir de Oğuzhan Özyakup’un performansının geçen seneyi aratacak cinsten olması da Şenol Güneş’in bu tip zamanlarda elini bağlayan bir diğer unsur olarak sayabiliriz.

BONUS: 700TL 'YE KADAR 200%
Oyna