Beşiktaş, Avrupa Arenası İçin Geri Sayıma Geçti

Geçen senin Süper Lig şampiyonu olan Beşiktaş, bu sene bildiğiniz üzere eleme maçı oynamadan Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katıldı.

Grup kuralarına 3.torabadan katılan Siyah Beyazlı ekip, Porto, Monaco ve Leipzig ile aynı gruba düştü. Tabii gruba bakacağınız yere göre, bu grubun zorluk durumunu oynanacak maçların dengesine göre açıklayabiliriz ancak diğer gruplara göre Kara Kartal’ın pek de fena sayılmayacak bir gruba düştüğünü rahatlıkla belirtmemiz gerekiyor.

Çarşamba Günü Portekiz deplasmanında Porto’nun konuğu olacak Beşiktaş eğer ilk deplasman mücadelesinde 1 puanla bile ayrılmayı başarırsa bunu hanesine olumlu olarak yazabiliriz. Porto da geçen sene Beşiktaş’ta oynayan Aboubakar’ın cezası nedeniyle oynayamayacağı karşılaşmaya mutlak galibiyet için çıkacağını da belirtelim.

Bu maç ve diğer grupta oynanacak tüm karşılaşmaların detaylı analizlerini yarın yine buradan takip edebilirsiniz.

Grubun bir diğer karşılaşmasında da geçen sene Bundesliga da oldukça önemi bir çıkışa imza atan Leipzig’in sahasında, son Fransa Ligi şampiyonu Monaco’yu ağırlayacağını da belirtelim. Leipzig’de de yine bu karşılaşmada tandık bir isim forma giyecek. Geçen sene Galatasaray da oynayan ve önemli bir bonservis ücreti karşılığında Almanya’ya giden isim; Bruma.

 

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna