Beşiktaş, Almanya’da Turu Bıraktı

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Beşiktaş dün gece Almanya da Bayern Münih’in konuğu oldu.

Karşılaşma öncesi yaptığımız analizde, Kara Kartal’ın işinin çok zor olacağını ve orada atılacak olan bir golün bile öneminin çok fazla olduğunu dile getirmiştik.

Maça oldukça olgun başlayan Kara Kartal ilk 15 dakikalık dilimde, direnç gösterebileceğini de gösterdi ancak ilk çeyrek dilimde kaptırılan bir top sonrası Vida’nın gördüğü kırmızı kart maçın kaderini ciddi anlamda değiştirdi.

Beşiktaş’ın 10 kişi kalmasının ardından hücum zenginliklerini daha da geliştirmeyi başaran ev sahibi pozisyon üretmeye başladı ve oyun da hücum savunma oyununa döndü. Aslında ilk yarının sonlarına kadar oyunu tutmayı başaran Şenol Güneş ve öğrencileri sayunma odasına beraberlikle girmiş olsaydı, bu kez Bayern biraz daha panik bir oyun oynayabilirdi.

Müller’in golü tam anlamıyla oyunun kaderini değiştirdi. Devre arasına 1-0 geride giren Kara Kartal sonrasında 2.devrede oyuna olan güvenini iyice kaybetti.

Bayern’de Beşiktaş’ı kendi yarı alanine hapsedip pozisyon zenginliğini yakalayınca, pozisyon sayısını da arttırmış oldu.

James’in oyundan çıkıp Robben’in de maça dahil olmasıyla kendi sağ taraflarını oldukça efektif kullanan Bayern, Caner’in de etkisiz oyunu nedeniyle özellikle o bölgeden birçok pozisyon vermeye başladı.

Sonuç olarak karşılaşmayı Beşiktaş, 5-0’lık bir skorla kaybetti ve İstanbul’da oynanacak karşılaşma öncesi de tüm avantajını yitirmiş oldu. Belki İstanbul’a avantajlı bir skorla gelinmiş olsaydı işin rengi değişebilirdi ancak böyle olmadı.

İstanbul’da Bayern’e karşı bu skorun geri çevrilmesi çok zor hatta imkansız olur. Tabii bu karşılaşmada ortaya çıkan diğer bir sonuç ise oyun seviyesinin Avrupa’da bir başka şekilde ilerliyor olması. Yapılan bir hatanın bile bu seviyelerde telafi olmaması eğer kalite anlamında gerideyseniz takımı bütün olarak etkiliyor. Sonuç bu şekilde olsa da bu sene Şampiyonlar Ligi’nde ki grubundan namağlup bir şekilde ayrılan Beşiktaş, başarılı olmuştur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna