Beşiktaş, Alanya’da Kazandı

Süper Lig’in 10.haftasında Alanya’da oldukça zor bir deplasmana konuk olan Beşiktaş’ta yine bu haftayı galibiyetle bitiren takımlar arasındaki yerini alıyordu.

Karşılaşma öncesi Alanyaspor’un oyun gücünün oldukça yüksek olduğunu ve skor bulma anlamında da başarılı olan bir takım olduğunu dile getirmiştik.

İki takımında oyunun başından sonuna kadar tempolu oynamaya çalıştı karşılaşmada, Oğuzhan’ın ara pasıyla golü bulan Cenk takımını deplasmanda 1-0 öne geçirdi ancak attığı bu golü koruyamadı ve ev sahibi beraberliği yakaladı.

Golün ardından bir süreye kadar iki takımda gol bulmaya denese de, ev sahibi oyunun son 15 dakikalık diliminde oyundan iyice koptu. Beşiktaş oyunu sete çevirirken, dönen topları da başarıyla alınca, oyunun tüm ağırlığı lehine çevirdi.

Takıma geldiği günden bu yana da tek bir resmi karşılaşmada bile gol bulamayan Negredo, Beşiktaş’ın oyunu öne yıkmış olduğu bu dakikalarda takımı adına gol bularak, bu haftayı takımının 3 puanla kapamasına sebep oldu.

Tabii uzun zamandır gol bulamayan Negredo için, skor üretmesi hem Beşiktaş için hem de kendisi için oldukça pozitif bir durum oldu. Alınan bu galibiyet muhtemelen hafta arası oynanacak olan Monaco maçına da moral anlamında doğrudan etki edecektir. Bildiğiniz gibi Beşiktaş bu karşılaşmayı kazandığı takdirde gruplardan çıkmayı da garantilemiş olacak.

Bu karşılaşmanın tüm ayrıntılarını da yine hafta arası buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna