Belçika 1.Lig A’da 9.Hafta

Belçika 1.Lig’in de geride bıraktığımız 8 hafta sonunda Club Brugge 21 puanla lider durumda. 2.sırada yer alan ve takımı 4 puanla geriden takip eden Charleroi’nin puanı ise 17. Bu iki takımın arkasından gelen 16 puanlı 3 takım ise; Waregem, Mouscron ve Truiden.

Ligin dibinde yer alan takımlar ise Gent, Eupen ve Oostende. Bu haftanın maçları ise şu şekilde;

Truiden – Charleroi

Haftanın zorluk derecesi yüksek karşılaşmasında, konuk ekip Charleroi’nin hem içerde hem de dışarda etkili oyunlar oynadığını biliyoruz. İki takım adına da zor bir karşılaşma olacaktır. Ev sahibi kendi sahasında skor üretebilir ve konuk ekipte bunu karşılıksız bırakmaz.

Eupen – Genk

Ligin son sıralarından kurtulmak isteyen ev sahibi bu maçı kazanmak zorunda ancak konuk ekip çifte şans durumu düşünülebilir.

Mouscron – Mechelen

Ev sahibi zirve yarışından kopmamak adına bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak zorunda ve zayıf rakibi karşısında da bunu gerçekleştirecektir.

Waasland – Antwerp

Haftanın bir başka zorluk derecesi yüksek olan karşılaşmasında maç iki tarafa da oldukça yakın. Bu nedenle durumu riske etmeden gol üzerine yoğunlaşmak doğru olacaktır.

Kortrijik – Ostende

Ligin dibine demir atan konuk ekibin bu karşılaşmadan puanla ayrılması oldukça zor olur. Rakip takım iç sahada fikstür avantajını en iyi şekilde değerlendirip kazanacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna