Beşiktaş Durmuyor!

bjk
Süper Ligin 21.haftasında zirvede yarıştığı rakiplerinin puan kayıplarını değerlendiren Beşiktaş, kendi sahasında ağırladığı Akhisar Belediyespor’u, 3-1’lik skorla geçerek, Başakşehir’e 4, Galatasaray’a 7 ve Fenerbahçe’ye de 10 puanlık fark atarak, rekora koşuyor!

Haftanın ilk maçlarında hem Başakşehir hem de Galatasaray’ın puan kayıpları ve ardından Kadıköy’de Fenerbahçe’nin Kasımpaşa’yla sessiz geçen tangosunun ardından, Akhisar maçı Beşiktaş için daha anlamlı bir hale gelmişti.

Karşılaşma öncesi belirtmiş olduğumuz gibi de, skorlar Beşiktaş’ın lehine biterse, takımın sahada daha fazla motive olacağını ve bu fırsattan yararlanacağını yazmıştık ve öyle de oldu.

Kendi sahasında alıştığımız oyunla mücadeleye başlayan Beşiktaş, Akhisar Belediyespor kalesini abluka altına aldı. Hem kenar oyunlarını hem de iç orta oyununu doğru oynayan Beşiktaş devreye 2-0 önde girdi.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Karşılaşma buraya gelmişken bir daha da geri dönmeyecekti ve Kara Kartal’ın genç oyuncusu Atınç, takımı adına skoru belirleyen golü attı. Canlı olarak takip ettiğimiz karşılaşmada, Şenol Güneş’in Sheva maçının ardından yapmış olduğu rotasyon işe yararken bir de takımın gözle görülür bir şekilde, 4 hazırlık pasının ardından 5.pası direkt ileriye atması da en dikkat çekici özelliği oldu.

Muhtemelen Şenol Hoca bu taktiğin üzerinde hafta duruyor; çünkü takım bu şekilde oynayınca özellikle iç sahada atak devamlılığı anlamında büyük bir avantajı elinde tutmuş oluyor. Hafta sonu oynanacak Galatasaray – Beşiktaş derbisi öncesinde bu konuyu daha da derinlemesine inceleyeceğiz.

Önemli bir galibiyet alan Beşiktaş’ı zor bir hafta beklediğini hepimiz biliyoruz. Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi rövanşı ardından Galatasaray deplasmanı, Kara Kartal’ı zorlayacaktır ancak Türk Telekom’dan çıkacak 3 puan Beşiktaş’ı zirvenin tek hakimi yapacak.