Başakşehir’den Veda!

Spor Toto Süper Lig temsilcilerinden Başakşehir, dün oynadığı Şampiyonlar Ligi’n Eleme mücadelesinde Sevilla ile deplasmanda karşı karşıya geldi.

İlk maçı kendi evinde 2-1 kaybeden Abdullah Avcı’nın öğrencileri, rövanşın özellikle 2.yarısında oynadığı futbolla göz doldurdu.

Karşılaşmada Sevilla karşısında 1-0 en geçen ancak sonrasında 2-1 geriye düşen Başakşehir, 2-2’lik beraberliği yakalamış olsa da, ilk maçtaki skordan dolayı elendi.

Tabii bu turda elenmesi Avrupa’ya devam etmemesi anlamına da gelmiyor. Başakşehir UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna devem edecek. Aslına bakarsanız Başakşehir’in kadro yapısına baktığımız zaman ve Şampiyonlar Ligi kıstasları değerlendirildiğinde, UEFA Avrupa Ligi’nin Süper Lig temsilcisine çok daha iyi geleceğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dün oyun disiplini anlamında, göze hoş gelen bir performans ortaya koyan Başakşehir, bundan sonrada ligde daha da iyi olacaktır. Bu da muhtemelen milli maçlar sonrasına denk gelecek.

Dünkü maç özelinde oyuncu kalitesinin daha çok Sevilla ağırlıklı olması ve bu durumunda n alanda ev sahibi ekibin daha çok işine yaramışını da atlamayalım. Sonuç olarak neresinden bakarsanız bakın, Başakşehir bu turdan elense bile başarılı bir süreci geride bırakmış oldu.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna