Başakşehir’den Transfer Hamlesi

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 2.olarak tamamlayan Başakşehir, rakiplerine göre erken davranarak transfer çalışmalarında harekete geçti ve Galatasaray’ın savunma oyuncusu Chedjeou’ya resmi imzayı attırdı.

Galatasaray’da bir süredir forma şansı bulamayan 31 yaşındaki oyunuyla 3 yıllık anlaşma sağlayan Başakşehir yönetimi her zaman olduğu gibi yine transferde güçlü bir savunma oyuncusunu kadrosuna dahil etmiş oldu. Her ne kadar Galatasaray bu sezon istediği kadar süre alamasa da, hızlı ve topla çıkışları iyi olan Chejeou, takım oyunu konusunda başarılı olan Başakşehir’de çok daha verimli bir sezon geçirecektir.

Dört sezon Fransa’nın Lille takımından gelen ve Galatasaray’ın 6,3 milyon euro’ya transfer ettiği oyuncu 119 resmi maçta forma giyip takımı adına da 12 gol atmayı başardı.

Bu sene Başakşehir’de oldukça başarılı bir sezon geçirip kendini milli takıma kadar taşıyan Cengiz Ünder için de hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan birçok talip var. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre Prömiyer Lig temsilcilerinden Tottenham’ın bu oyuncuyu istediği ve transferi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiği konuşulurken, haberin ardından Başakşehir yönetiminden bu konuya dair açıklama yapılmadı.

Önümüzdeki sene Başakşehir için çok daha verimli olduğunu düşündüğümüz Cengiz için transfer sezonunun sonuna kadar belki bu tip haberlerle daha çok karşılaşacağız ama genç oyuncunun bu sezonu da Başakşehir’de geçireceğine emin olabilirsiniz.

Noxwinden 350TL Bonus + 5TL Bedava Bonus