Başakşehir Çelmeyi Yedi

Süper Lig’in 21.haftasında sahasında Fenerbahçe’yi ağırlayan ve haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olan mücadelede konuk ettiği rakibine oyunu 2-0 kaybetti.  

Karşılaşma öncesi yaptığımız yorumlarda Başakşehir’in bir oyun felsefesi olduğundan ve bunu da şimdiye kadar doğru yaptığından bahsetmiştik.

Bu oyun ritminde sürekli ayağa pas yapan takım, topu kalecisinden başlatarak oyuna sokuyor ve rakibi bu şekilde bozmaya çalışıyor.

Hafta arası muhtemelen Aykut Kocaman dersine iyi çalışmış olacak ki, maçın başından sonuna kadar ön alanda baskı yapan Sarı Lacivertli takım, Başakşehir’in kendi oyununu oynamasına izin vermedi.

Tabii ev sahibinde bu pas trafiğinin önemli isimlerinden olan Emre, Mossoro ve Eprianu’nun yokluğu da takımın oyununda net bir şekilde sıkıntı yarattı. Bundan önceki karşılaşmalarda, özellikle dış sahalarda skor üretme konusunda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe, bu oyun sistemiyle bir de ilk golü bulunca işi daha da kolay hale gelmiş oldu.

Bu karşılaşmayı eğer kaybedecek olsaydı Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında çok ciddi yara alacağını biliyorduk. Buna izin vermeyen takım şimdi ligdeki hesaplamaları doğal olarak yeniden başlattı.

Galatasaray’ın bu akşam galip gelmesi halinde Başakşehir liderliğini kaybedecek olması da Başakşehir’in işini zora sokacaktır ancak Fenerbahçe bu galibiyetle özellikle mental anlamda iyi bir noktaya gelmeye başardı. Bu durum da bundan sonraki karşılaşmalarda takımın işini daha da kolaylaştıracaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna