Barcelona Tarih Yazmak İstiyor

Barcelona-vs.-Paris-Saint-Germain
Şampiyonlar Ligi 2.tur ilk maçında Paris Saint Germain’e 4-0 kaybeden Barcelona, bu akşam Nou Camp’ta bu karşılaşmanın rövanşını almak isteyecek.

Belki başka bir takım olsa, ufacık bir umut dahi yok diyebilirdik ancak söz konusu Barcelona olunca ve bir de maçı kendi sahasında oynayınca sözüne ettiğimiz ufacık umudu araya sıkıştırabiliriz.

Tabii PSG takımı işi buraya getirmişken buradan turu kaybedecek bir takım değil; çünkü kadrosunda bulunan oyuncuların potansiyeline baktığımızda da, bu tip karşılaşmalar için yeterince tecrübeli olduklarını da görebiliyoruz.

Maçın senaryosunda ise muhtemelen oyunun tüm kontrolü Barcelona’da olacaktır ve ev sahibi takım PSG’yi kendi yarı alanına hapsederek ve oyunu set oyununu dönüştürerek gol peşinde olacak.

Bunu yaparken skor avantajını elinde bulunduran konuk ekip de, kaptığı toplarla hücumda pozisyon yaratarak etkili olmaya çalışacak.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
B.Dortmund – Benfica

Şampiyonlar Ligi rövanş maçları arasında oynanacak olan en kritik tek karşılaşma dersek yanılmış olmayız, çünkü bu karşılaşmadan her türlü sonuç çıkabilir. İlk maçı kendi sahasında 1-0 kazanan Benfica, Almanya’ya tek gollü bir avantajla gelecek ancak Dortmund için bunu atlatması çok zor olmayacaktır.

İki takım açısından da oldukça ortada bir mücadele ve karşılaşma iki tarafa da gitmeye oldukça elverişli.

Bu iki maçı düşünürken, takımların gole ne kadar ihtiyaçları olduğunu düşündüğümüzde ve bu takımların gol ayaklarını da işe dahil ettiğimizde, karşılıklı gol ve goller üzerine düşünmek, taraf bahsinden çok daha gerçekçi bir durum.