Aykut Kocaman Kara Bulutları Dağıttı

Sezon başı hazırlık kampına devam eden Fenerbahçe, 27 Temmuz da oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçına kadar hazır bir seviyeye gelmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Şu ana kadar oynadığı 3 hazırlık maçından mağlubiyetle ayrılan ve sırasıyla, Juventus Bükreş, Sporting Lizbon ve Marsilya’ya yenilen takım her ne kadar olumsuz bir hazırlık süreci çiziyor gibi görünse de Aykut Kocaman takımın olumlu yönde gittiğini dair mesajlar verdi.

Maçın ardından konuşan Kocaman; takımın her geçen maça göre daha iyiye gittiğini ve geçtiğimiz senelerde takımın oyun formasyonunda oluşan özgüvensizlikleri tamir etmeye çalıştıklarını vurgulayarak; bunun da oldukça zor olduğunun altını çizdi.

Geçtiğimiz sezon bekleyerek oynayan ve sadece topu kaybettiğinde ileriye gitmeye çalışan ve bunu yaparken de öz-güven konusunda ciddi problemler yaşayan Fenerbahçe, sonuç olarak bu durumu 27 Temmuz’a kadar halletmek durumunda.

Skor üretiminde yaşanan sıkıntıların da altını çizen deneyimli hoca, takımın üzerinde böyle bir tedirginlik olduğunun doğru olduğunu ve bunun da 27 Temmuz’a kadar çözüleceğini söyledi. Ayrıca özellikle bir kanat ve forvet oyuncusuna takımın şiddetle ihtiyacı olduğunu vurgularken, hazırlık sürecinde güçlü takımlarla maçlar yapılmasının sebebini; takımın eksiklerinin daha doğru bir şekilde ortaya çıkması için tercih ettiklerini belirterek, bunun da işe yaradığı bu sözlerine ekledi.

Bir süredir PSG’li oyuncu Hatem Ben Arfa ile ilgilenen Fenerbahçe, PSG teknik direktörü Unay Emery’nin Miami kampına oyuncuyu almamasını fırsat bilerek, oyuncunu kapısını tekrar çaldı. Kulübün göndermek istediği forvet oyuncusu eğer oyuncuyla da anlaşılırsa Sarı Lacivertli kulübe gelebilir. Önümüzdeki sen kadroda düşünülmeyen oyuncuyla Galatasaray da ilgileniyor ancak şu ana kadar gelen haberlere göre en ciddi teklifin Fenerbahçe’den yapıldığı da iddia ediliyor.

Miami kampının kadrosu belli olmadan Hatem, yaptığı açıklamada Fransa da kalmak istediğini söylemiş ve bu sezon daha düzenli forma giyeceğinin de altını çizmişti ancak Unay Emery’nin oyuncusunu kamp kadrosuna dahil etmemesinin ardından, Hatem’in işi oldukça zor gözüküyor. Oyuncu eğer bonservis bedeli ödenmeden ikna edilirse, her an soluğu Samandıra’da alabilir.

İtalyan medyasının haberine göre de Fenerbahçe Cagliari forması giyen Şili’li oyuncu İsla ile anlaşmak üzere. Sağ kanatta forma giyen 29 yaşındaki oyuncu iddialara göre birkaç gün içerisinde İstanbul’a gelecekmiş ancak bu sene sağ taraf için Monaco’dan Dirar’ı alan Sarı Lacivertli takımın, böyle bir hamle yapmasını beklemek biraz yanlış olabilir. Bekleyip göreceğiz.

 

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna