Aykut Kocaman Gidecekleri Belirledi

Fenerbahçe’yi yeni sezonda çalıştırmasına artık kesin gözüyle bakılan Aykut Kocaman henüz imza aşmamasına gelmese de, takımla ilgili sık sık bilgi aldığı ve gidilecek ve kalacak oyuncularla ilgili de devamlı transfer komitesiyle görüştüğü gelen haberler arasında.

Önümüzdeki sezon takımda çalışmak istemediğini belirttiği oyuncular arasında yer alan Van Der Viel, Emenike ve Stoch’u takımda istemeyen Hocanın bu isteği oyunculara iletildi. Tabii bu oyuncular kendilerine kulüp bulma konusunda nasıl adımlar atacaklar bunu hep beraber göreceğiz.

Bunun yanı sıra Aykut Kocaman sadece bu oyuncularla da sınırlı kalmayıp, bazı oyuncuları da takasta kullanmaları gerektiğinin de altını çizerken, Ozan Tufan, Atıf, Alper Potuk, Volkan Şen, İsmail Köybaşı ve Fernandao’nun durumunun kritik olduğu basına ulaşan haberler arasında yerini alıyor.

Zaten Aykut Kocaman’ın oyun anlayışını oldukça yakından bildiğimiz için bu oyuncuları kullanmasının da oldukça zor olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Bu oyuncular arasında sadece Alper Potuk’u kullanmak isteyebileceğini düşündüğümüz hocanın, geri kalan oyunculara karşı bir heyecen duymayacağı da buraya ekleyebiliriz.

Bunun yanı sıra henüz netliğe kavuşmamış bir de Lens durumu var. Henüz Sunderlan kulübüyle anlaşma sağlayamayan Fenerbahçe yönetimi, Aykut Kocaman’ın bu oyuncuya karşı da herhangi bir heyecan duymaması sebebiyle, teklifi biraz ağırdan alıyor.

Her iki kanatta da görev yapan Lens, oyunun tamamını neredeyse 2.ve 3.bölgelerde geçirdiği için ve bunu da Aykut Kocaman oyun sisteminde pek tercih etmemesi Lens’in durumunu sıkıntıya sokuyor; çünkü hoca takımda yer alan oyuncuların çoğunun oyunun iki yönünü de oynamasını istiyor. Sadece tek bir oyuncunun Aykut Hoca açısından özgürlüğü olabilir, o da kaliteli bir 10 numara. Bunun dışında en az 9 kişi, ki özellikle orta saha ve ileriye dönük olan oyuncular oyunun hem savunmasına hem de atağında olmak zorundalar.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna